İtfaiye Teşkilatı’nın 298. yıldönümü

İskenderun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluşunun 298. yıldönümünü ve İtfaiyecilik Haftası’nı kutladı.
İtfaiye Teşkilatı’nın 298. yıldönümü
25 Eylül-1 Ekim İtfaiyecilik Haftası ve İtfaiye Teşkilatının kuruluşunun 298. yıldönümü kutlamaları kapsamında, İtfaiye Müdürü Ömer Çolak ve itfaiye erleri, Atatürk Anıtını’na çelenk sundu, saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşımızı okudu. Törende konuşan İtfaiye Müdürü Ömer Çolak, “Bizler isimsiz kahraman olarak itfaiyeciler insanlarımızın bir çeşit hayat sigortasıyız.  Hepiniz İtfaiye Teşkilatı olarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini koruma noktasında beklemekteyiz.
Tüm itfaiye personelinin yaptığı vazifenin ne kadar kutsal meslek olduğunu biliyorum” dedi. İtfaiye Müdürlüğü’ne yeni araç ve modern bina kazandıran Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’e teşekkür eden İtfaiye Müdürü Ömer Çolak, vatandaşlardan araçlarını düzenli park etmeleri ve itfaiye araçlarına yol verme konusunda yardımcı olması isteminde bulundu. İtfaiye Müdürü Ömer Çolak, ayrıca yangın ve kaza olaylarında İtfaiye Teşkilatına yardımcı olan Emniyet teşkilatı ve Tedaş ekiplerine teşekkür etti. İtfaiye erleri, İtfaiye Teşkilatı’nın 298. yıldönümünü, Belediye Başkan Yardımcısı Safa Buran, İtfaiye Müdürü Ömer Çolak ile birlikte pasta keserek, kutladı. İtfaiye Müdürlüğü araçları şehirde bayraklarla dolaşarak, yıldönümü coşkusunu halkla paylaştı.