Jandarma'nın 174'üncü Kuruluş Yıldönümü

Jandarma Teşkilatı'nın Kuruluşunun 174'üncü yıldönümü nedeniyle Hatay Jandarma Komutanlığı tarafından şehit aileleri, gazi ve ailelerine yemek verildi.

Jandarma'nın 174'üncü Kuruluş Yıldönümü
Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 174’ncü yıldönümü dolayısıyla İl Jandarma Komutanlığı tarafından şehit aileleri ve gazilerimiz onuruna yemek verildi.Antakya Oteli’nde gerçekleşen yemeğe,Vali Lekesiz ve eşi  Zehra Lekesiz, 2.HudutAlayı ve Garnizon Komutanı Alb. Hasan Polat, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, protokol eşleri, şehit yakınları, gaziler ve gazi aileleri katıldı.Yemekte konuşan Lekesiz, bir toplumdaki huzur ve güven ortamının önemine vurgu yaparak, ‘Güvenlik hizmetleri kuşkusuz bir toplumun olmazsa olmaz hizmetlerinin başında gelir. Bir yerde esenlik ve güvenlik olmayınca diğer hizmetlerin sağlanacağı ortam da olmaz.’ dedi.Jandarma Teşkilatımızın bir iç güvenlik birimi olarak milletimiz nezdinde taşıdığı itibarın büyük olduğuna vurgu yapan Lekesiz,‘Jandarma Teşkilatımız 174 yıllık bir birikimi de arkasına alarak ondan aldığı güç ve enerjiyle insan haklarına, adalete, hukuka, demokratik değerlere bağlı olarak yaptığı kahramanlık hizmetleriyle huzur ve güven ortamının teminine yaptığı çalışmalarla milletimiz nezdinde müstesna bir yer edinmiştir.
 
 
 İl Jandarma Komutanlığımız da, halkımızın huzur ve güven ortamı içerisinde yaşayabilmesi için büyük fedakarlık sergilemektedir. Bundan dolayı başta İl Jandarma Komutanımız olmak üzere her kademede görev yapanlara ve bu zorlu görevler esansında onlara manen yardımcı olan değerli eşlerine ve çocuklarına, kanundan aldığı gücün yanı sıra milletimizden aldığı destekle bu görevi icra eden teşkilatımıza verdiğiniz desteklerden dolayı da sizlere teşekkür ederim.’ dedi.İl Jandarma Komutanı J.Alb. Mustafa Başoğlu da, böylesine anlamlı ve güzel bir gecede şehit aileleri ve gazilerimizle birlikte olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirerek, ‘Türkiye Cumhuriyeti’nin en eski güvenlik gücü olan Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 174.yıldönümünü hep birlikte kutlarken, bizler için çok ayrı bir yeri ve önemi olan sizlerle birlikte olmak istedik. Davetimize icabet ederek bugünün mutluluğunu bizlere yaşatan şehit ailelerine ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.’ dedi.Sıcak ve samimi bir ortamda geçen yemeğin sonunda Vali Lekesiz, eşi Hanımefendi ve diğer protokol üyeleri, yemeği onurlandıran şehit ailelerini ve gazilerimizi kapıda el sıkışarak uğurladılar.