KADIN GİRİŞİMCİLER KONFERANSI

Mustafa Kemal Üniversitesi Kariyer ve Girişimcilik Topluluğu (KAGİT) tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında bir konferans gerçekleştiriliyor.
KADIN GİRİŞİMCİLER KONFERANSI
Başarılı bir girişimci olabilmenin yollarını; cinsiyet ayrımı yapmadan, özellikle kadın girişimcilerin önemini vurgulamak için konferans düzenlediklerini söyleyen KAGİT Başkanı İbrahim Tan Mücahitoğlu;" Ülkemizin geleceği için dil, din, renk, cinsiyet, sınıf farkı gözetmeden insan kaynağının tümünün ekonominin içinde yer alması gerekiyor. Dolayısıyla kadın girişimciliği geliştirmenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmak üzere böyle bir konferans düzenliyoruz. 12 Mart 2015 Perşembe Günü, 13:00- 17:00 saatlerinde, Mustafa Kemal Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu'ndaki konferansımızda çok değerli konuşmacılarımız olacak. Konferansta ele alınacak konular, ise herkesin ilgisini çekebilecek nitelikte.
"Girişimcilik nedir? Girişimciliğin önündeki engeller, Ekonomik Krizler ve Girişimcilik, Nasıl Girişimci olunur? Girişim Stratejileri, Marka Yaratmak " gibi birçok konu ele alınacak. Konuşmacılar, kendi başarı öykülerini örnekleyerek anlatacaklar. Bu konferansa, kadın-erkek, genç-yaşlı herkesi bekliyoruz." dedi.
 
Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hasan Kaya'nın konuşmasının ardından konferansın başlayacağını belirten Mücahitoğlu, konuşmacılar hakkında da bilgi verdi:   Aslen Antakyalı olan Batya Kebudi ;İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde gazetecilik eğitimi almıştır. Vatan Grubu’nda gazetecilik yapan Kebudi; editörlüğün ardından ekonomik kriz sebebiyle çalıştığı derginin kapanması ile birlikte işten çıkarılır. Bu sürenin ardından kendi iç sesini dinlemek istediğine karar verip, bir süre seyahat eder. Önce Panama sonra New York’ta kaldıktan sonra İstanbul’ a döndüğünde artık yapmak istediği şeyi bulmuştur. Kendi markasını yaratmak isteğiyle girişimci olmaya karar verir. Tasarımları ünlüler tarafından da çok beğenilir. Kebudi'nin tasarımları; Türkiye'nin en ünlü mağazalarında, Paris ve Londra başta olmak üzere Avrupa'nın bir çok şehrinde satılmaktadır. Liseden mezun olur olmaz iş hayatına atılan Gonca Ergün, 2001 yılında Hukuk Bürosunda başladığı Tahsilat çalışmalarına günümüzde halen devam etmektedir. Tahsilat yolunda icra süreçlerini yürütürken, 2009 yılına kadar 3 farklı avukatla birlikte başladığı süreç kendi şirketini kurması ile daha da hız kazandı. Tahsilatı bir yardım biçimi olarak gören vizyonu ile 120’nin üstünde ekip yönetmektedir. Artık tahsilat işine avukatlardan ayrı ama hukuk gücünün yardımıyla BDDK’nın Destek Hizmetleri Yönetmeliği’ne uygun şekilde uzmanlaşarak devam etmektedir. Gonca Ergün, 2009 yılında kurduğu ve yönetim kurulu başkanlığını yaptığı şirketi RGN ile bankalara, varlık yönetim şirketlerine, telekomünikasyon şirketlerine ve perakende sektörüne hizmet vermektedir. RGN ile Çağrı Merkezleri Derneği’ne de üye olan Gonca Ergün, ayrıca Çağrı Merkezleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir. Aynı zamanda KAGİDER üyesi, Rotaryen ve blog yazarı olan Ergün 10 yıllık evlidir.Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olduktan sonra; Yapı ve Kredi Bankası A.Ş Dış İşlemler ve Eğitim Yöneticisi olarak görev yaptı. Münteha Adalı; temizlik sektöründe hizmet firması olarak faaliyet yürüten Güvensan Temizlik, gelişen teknoloji ve farklılaşan müşteri ihtiyaçları karşısında, ülkenin önde gelen firmalarına temizlik, bitki bakım, pest kontrol, personel bordrolama ve Teknik bakım hizmetleri, endüstriyel temizlik ekipman satışı yapan, şirkette Genel Koordinatörü olarak 1996 yılından beri görev yapmaktadır. 2004 yılından beri KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) üyesi olan Adalı; ayrıca 2 dönem yönetim kurulu üyesi olarak görev almıştır. Kadınlara ve gençlere yönelik geliştirilen çeşitli projeler geliştiren Münteha Adalı; mevcut projelerde de çalışmış olup, eğitimlerde de aktif rol oynamıştır. Adalı, TOBB KGK (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu) nun İstanbul ayağında etkin görev almıştır. Münteha Adalı; evli, 2 çocuk annesidir.

KADIN GİRİŞİMCİLER KONFERANSI haberi 10 Mart 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  8020 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle