KADIN YAŞAMDIR

Edebiyatçılar Derneği Hatay İl Temsilciliği ve Defne Dursunlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği birlikteliğinde hazırlanan "KADIN YAŞAMDIR" etkinliği Yukarı Dursunlu Sağlık Ocağı Üstü, Kültür Evi'inde coşkulu bir kalabalıkla gerçekleştirildi.
KADIN YAŞAMDIR
Açış konuşmasında; Dernek Başkanı Edip Nurlu güzel bir şiirle merhaba dedi ve dernek çalışmalarından bahsetti. Türkiye Edebiyatçılar Derneği Hatay İl Temsilcisi Nebih Nafile;“Kadın emzirendir, yedirendir, eğitendir. Dokuz ay boyunca sevgiyle taşıyandır. Eğitimli kadın, eğitimli bir gelecek demektir. Eğitilen her çocuk öncelikle annenin ürünüdür. Hayatın her kademesinde rol alan kadınların hürriyet ve eşitlik mücadelesinin bir simgesi olan "8 Mart" tarihinin öncelikle sevgili kadın katılımcı ve konuklarımıza mutluluk getirmesini diliyorum.”Dedi.“Kadın Yaşamdır” başlığı ile Antakya Çevre Koruma Derneği Başkanı Selda Asker anlamlı bir sunumla tüm katılımcıların son zamanlarda kadına yönelik yaşanan şiddete karşı dikkatlerini çekti. Araştırmacı bilge insan Duran Yaşar, yıllara dağılmış kadın tarihi sürecini kendine has etkileyici üslubuyla anlattı. Emine Yaşar Nisani; '' Kadına Serzeniş " ve " Kadınım Hareket Zamanı" aynanın önünden çekilme zamanı dedi. Ve genç katılımcı Sevda Berat Rifaioğlu “Kadın” sunumundan sonra Resim İş Öğretmeni Sevgi Fakiroğlu, “Aşkın ve Yaşamın Şairi” Mahmut Çetin Zorba güne özel şiirlerini seslendirdiler.
Etkinlik bitiminde, Ev Mefruşatı Öğretmeni Melahat Köse tüm katılımcılara dernek öğrencilerinin el işçiliği ile yapılmış hediyeleri verdi, kursu başarıyla bitiren kursiyerlere de belge verildi. 
KADIN YAŞAMDIR haberi 10 Mart 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay Antakya muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  3855 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle