KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü tüm yurtta olduğu gibi Hatay ilinde de çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.
KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Samandağ - Tavla Beldesi”nde Yeşilköy İlköğretim Okulu ve çevre köylerinin birlikte düzenlediği etkinliğe katılan CHP Hatay Milletvekili Av. Refik Eryılmaz;

“Ülkemizde Ulu Önder Atatürk ve Cumhuriyet”e yönelik tüm kazanımların tek tek yok edilmeye çalışıldığı bir süreçte 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü”nü kutluyoruz. Ülkemiz kadınları ekonomik, siyasal ve sosyal alanda hak ettikleri yeri almak için verdikleri mücadeleye Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk sayesinde daha avantajlı başlamışlardır. Gönül ister ki ülkemiz emekçi kadınları 365 günde bir gün değil her gün hatırlansın.
Ancak son 10 yılda, kadın-erkek eşitliğine inanmayan bir siyasi anlayışın hüküm sürmesi nedeniyle kadın hakları ve özgürlükler çok gerilemiştir. Toplumsal hayatta nüfusumuzun yarısından fazlasını oluşturan kadınlarımızın hak ettiği yere gelmesi, katılımcı, üretken ve eşit bireyler olarak toplumda kabul görmesi, yalnızca kadınlarımızın değil, tüm toplumun sorumluluğudur. Kadınlarımız, annelik sorumluluğunun yanı sıra ülkemizin en zorlu dönemlerinde mücadeleci, azimli, fedakâr ve güçlü duruşları ile engelleri her zaman aşmaya çalışmış ve başarmıştır. Bugün de annelerimizin, kadınlarımızın taşıdıkları görev ve sorumlulukları en az Kurtuluş Savaşı yıllarındaki ölçüde önem arz etmektedir. Kadınlarımız şunu bilmelidir ki, bu ülke CHP tarafından yönetildiğinde bu sorunlar en aza indirilecektir. Kadın hakları konusunda ileri ülkeler düzeyine gelebilmemiz için kadınlar, sosyal hayatın ve siyasetin içinde daha fazla yer almalıdır. Biz kadınların her alanda söz sahibi olması için üzerimize düşeni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle kadınlarımızın ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor, tüm kadınlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.
KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ haberi 09 Mart 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  65725 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle