KADINLARA MİKRO KREDİ DESTEĞİ

HATAY MİKROKREDİ ŞUBE MÜDÜRÜ VAROĞLU: -''ALTINKAYA BELDESİNDE 10 KADINA MİKRO KREDİ DESTEĞİ SAĞLANDI''
KADINLARA MİKRO KREDİ DESTEĞİ
Hatay Mikro Kredi Şube Müdürü Serap Varoğlu, girişimci kadınları desteklemeye çalıştıklarını belirterek, ''Altınkaya beldesinde 10 kadına mikrokredi desteği sağlandı'' dedi.
     Varoğlu, Altınözü ilçesine bağlı Altınkaya belde belediyesinde düzenlenen kredi dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, kent genelinde bugüne kadar 625 kadına toplam 435 bin 500 TL kredi dağıttıklarını söyledi.
     Mikro kredinin küçük bir başlangıç sermayesine ihtiyacı olan yoksul ve dar gelirli kadınlara onurlu birer girişimci olabilmeleri için imkan verilmesi projesi olduğunu ifade eden Varoğlu, şöyle devam etti:
     ''Sadece güvene dayanan, teminatsız ve kefaletsiz küçük sermaye şeklindeki mikro kredi dar gelirlilerin bir iş kurabilmeleri için önemli bir projedir. Proje kapsamında aynı mahallede oturan, benzer ekonomik ve sosyal şartlarda yaşayan birinci derece akraba olmayan beş kadının bir araya gelmesi sonucu oluşan grup üyelerinin her birisine ayrı ayrı kredi verilir. İlk yıl için öngörülen kredi miktarı 100 ile 700 TL arasıdır. Alınan kredi hizmet maliyetiyle birlikte 46 haftada geri ödenir.''
     Proje kapsamında Altınkaya beldesinde 10 kadına kredi desteği sağlandığını belirten Varoğlu, kadınlara toplam 5 bin 900 TL kredi dağıttıklarını söyledi.
     Altınkaya Belediye Başkanı Mustafa Kaves de, beldenin çalışkan kadınlarının mikro krediyle birlikte yeni adımlar atarak hayatlarını değiştireceklerini kaydetti