KADINLARDAN SESSİZ ÇIĞLIK

Kadın Emeği Kolektifi Üyeleri, Reyhanlı’da meydana gelen terör saldırısını kınamak için “Sessiz Çığlık” eylemi gerçekleştirdi.
KADINLARDAN SESSİZ ÇIĞLIK
Ağızlarına siyah bant, ellerinde siyah pankartlarla Saray Caddesi boyunca yürüyen Kadın Emeği Kolektifi Üyeleri, Ulus Alanı’nda yaptıkları eylemde Türkçe ve Arapça ağıtlar yaktılar, türküler söylediler. Sokaklarda kan kokusu istemediklerini haykıran kadınlar, barış istediklerini söyleyerek, yetkililerin bu çığlıklarına kulak vermesini istediler. Cadılar Tiyatro Topluluğu’nun Reyhanlı Tabutu önünde yaktığı ağıtlar ve talepleri vatandaşlardan bol bol alkış aldı.Kadın Emeği Kolektifi adına basın açıklamasını okuyan Edal Bal ise şu ifadeleri kullandı: “Bizler, bir ömürdür bu topraklarda kardeşçe yaşadık. Son iki yıldır Suriye’ye yönelik uygulanan savaş politikalarının bizlere ve Suriye halkına sadece gözyaşı, kan ve ölümler getireceğini her fırsatta söyledik.
 
Savaşın her yerde ve her zaman olduğu gibi en büyük mağduru kadınlar oluyor.Patlama’dan sonra haberlerde Reyhanlı’da kaç kişinin öldüğü sayılırken, Roboski’nin faillerini hala bilemeyen siyasal iktidar, bombayı kimin patlattığını açıkladı. Dengeler bakımından kim gerekiyorsa onun ismi zikrediliyor. Reyhanlı’da yaşanan katliam sözün bittiği yerdir. Katliam biz kadınları derinden üzmüştür. Reyhanlı katliamından sonra kızının ve torununun ceset parçalarını toplayan Döne Ana, savaşın yarattığı acının, çaresizliğin ve aynı zamanda isyanın sembolü olmuştur. Biz Hataylı kadınlar olarak Reyhanlı halkının ve kadınlarının yanında olduğumuzu ve bulunduğumuz her alanda savaşa hayır şiarını haykıracağımızı bir kez daha buradan haykırıyoruz.” dedi. 
KADINLARDAN SESSİZ ÇIĞLIK haberi 20 Mayıs 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  54700 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle