KARDEŞ ŞEHİR FREİBERG'DEN GELEN HEYET HALK PAZARINI GEZDİ

- Almanya'nın Kardeş şehir Freiberg'den, Erzin ilçesine gelen heyet halk pazarını gezdi.
KARDEŞ ŞEHİR FREİBERG'DEN GELEN HEYET HALK PAZARINI GEZDİ
   Erzin'de Kardeşşehir Freibeg'den gelen belediye başkanı Dirk Schaible ve beraberindeki 27 kişilik heyet halk pazarında gezdiler ve alışveriş yaptılar.
     Pazarcı esnafın kestiği karpuzdan yiyen konuk belediye başkanı Dirk Schaible buranın doğal güzelliklerine hayran olduğunu dile getirdi.
 
 
     Belediye Başkanı Schaible, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türklerin geleneklerine bağlı toplum olduğunu, bunu Almanya'daki Türk dostlarında gördüğünü belirterek, şunları kaydetti:
     ''Erzin ilçesiyle 1990 yılında öğrenci değişimi ile başlayan ilişkiler 1996 yılında resmen Kardeş şehir oldu. Erzin ile Almanya'nın Freiberg kenti, o yıllardan beri hem öğrenci değişimi hem de her iki kentin yetişkinleri arasında diyalogların gelişmesi amacıyla ziyaret edilmekte. Bu yılda Kardeş şehir Freiberg'den Erzin'e gelen 27 konuk ilçenin tarihi ve turistik yerlerini ziyaret ediyorlar. Aynı şekilde Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek ve diğer yetkililer de Almanya'ya gelerek bizleri ziyaret ediyorlar. Sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda bu ilişkilerin gelişmesi için gerekli çabayı göstermeyi sürdüreceğiz.''
     Konuk heyet halk pazarını gezdi. Pazar esnafının çok sıcak karşıladığı konuklara karpuz ve kavun ikram edildi. Yaklaşık olarak 2 saat pazarda alış veriş yapan konuklar baharat ve çerez aldılar.