Kılıçdaroğlu Vali Lekesiz’i Ziyaret Etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sivil toplum örgütleri ile toplantıya katılmak üzere geldiği ilimizde  Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret etti.
Kılıçdaroğlu Vali Lekesiz’i Ziyaret Etti

alilik bahçesinde karşılanan Kılıçdaroğlu, Valilik Şeref Defteri’ni imzalamasının ardından Makama geçti. Vali Lekesiz, Kılıçdaroğlu’na ilimiz ve tarihi Valilik Binası hakkında bilgi verdi. Lekesiz, ziyaretin anısına Kılıçdaroğlu’na ilimizin tarihi geçmişine ışık tutan ve Valiliğimiz tarafından hazırlanan ‘Hatay Devleti’ kitabını verdi.    

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada Hatay’daki birlik, beraberlik ve kardeşlik ortamına dikkat çekerek bu ortamın hiç bozulmaması temennisinde bulundu. 

Kılıçdaroğlu, ‘Hatay’ın önemini aslında bütün Türkiye biliyor. Kendine özgü, özel koşulları olan bir il. Barışı içine sindirmiş, yüzyıllardır yaşatmış bir il. Kültürü, müziği, mutfağı, gelenekleri ve hoşgörüsüyle Türkiye’nin hemen hemen en seçkin illerinden birisi. Barışı yüzyıllardır yaşatmış bu ilimizin yine barış içinde yaşamasını hepimiz arzu ediyoruz.’dedi. 

Hatay’ın hassas bir dönemden geçtiğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, ‘Sayın Valimiz deneyimli bir Valimizdir. Hatay’da sorunlar yaşanmaması için sorumluluklarımız varsa biz de yapmaya hazırız. Hatay’da inanç kültür, kimlik farklılıkları var ama barış içinde yaşıyorlar. Bu geleneğin ve göreneğin bundan sonra da devam etmesini istiyoruz.’ diye konuştu. 

Vali Lekesiz, görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu ve beraberindekilere Valiliğimizin ikinci katında yer alan ve Hatay Millet Meclisi’ni temsilen Meclis üyelerinin balmumu heykellerinin yer aldığı Hatay Devleti Müzesi’ni de gezdirdi.