KİMSESİZ ÇOCUKLARIN ANNESİ

Hatay Korunmaya Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Gül Ergüner ve Dernek Üyeleri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Erkek Yetiştirme Yurdu’nda kalan öğrencilere yönelik yardım çalışması gerçekleştirdi.
KİMSESİZ ÇOCUKLARIN ANNESİ
 Her sene olduğu gibi bu sene de geleneksel bayram hediyeleri ile gelen Dernek üyeleri adına bilgi veren Ergüner, öncelikle basın mensuplarına, kendilerine verilen destek adına teşekkür etti. “Sizler de olmasanız bizler duyurularımızı yapamayacağız” diye konuşan Ergüner, şöyle konuştu:“Her sene olduğu gibi Ramazan Bayramı’nda 180 çocuk giydirdik. Ancak bu bayram hemen her çocuğu giydirme hedefindeyiz. İskenderun Sevgi Evleri’nde kalanları İskenderun giydirdi. Buradaki Kız Yurdu ve Erkek Yurdu’nun hepsini bizler giydiriyoruz. Biz derken… Her bayram, Allah razı olsun İskenderun ve Antakya’nın işadamlarından, bizlere o kadar omuz verdiler ki, biz onlardan aldığımız güçle, onların yaptığı yardımlarla çocuklarımızı giydirebiliyoruz. Yalnız bu bayram, tek kişi, o da İskenderun’dan İşadamı Nuri Ünser bizlere dedi ki… ‘Bu bayram’da yalnızca ben giydireyim…’ Ve kendisi bizlerin burada çocuklarımıza vereceğimiz giysileri İstanbul’dan getirtti. Bu alınan giysilerle de çocuklarımızı sevindiriyoruz.
 
Yani Kız ve Erkek yurtlarımızda bulunan tüm çocuklarımızı bu bayram öncesinde sevindirmiş olacağız.”Hayırsevelerin desteğinin yeterli olup olmadığı noktasında gelen bir soruyu da cevaplandıran Hatay Korunmaya Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Gül Ergüner, konuşmasını şöyle sürdürdü:“O kadar güzel yardım yapanlarımız var ki… Telefonla, banka yoluyla hesabımıza para çıkartırlar ve bizler bu yardımlarla çocuklarımıza o gereken ilgiyi gösterebiliyoruz, yardımlarımızı aksatmadan devam ettirebiliyoruz. Ama yapmayanlarımız da yok değil… Gönül isterdi ki tüm işadamlarımız bu konuda biraz daha duyarlı olup bize daha fazla omuz versinler, destek olsunlar… Yani bu konuda hakikaten yardım bekliyoruz. Çünkü bu yardımları bekleyen çok fazla insan var. Bunun bilinmesini istiyoruz. Çünkü inanın, yardımlarımızı desteklemeleri adına genelde hep aynı isimlere yöneliyoruz. Buradan her birine teşekkür ediyorum. Çünkü yardımlar noktasında istediğimiz destekler konusunda bizleri hep güleryüzle karşıladılar, karşılamaya da devam ediyorlar. Hakikaten de yapabilecekleri kadar da yardım yapıyorlar. Ama yapmayanlar da bizlere bir omuz verseler… Bunu çok istiyoruz ve bundan da fazlasıyla memnun oluruz.Ben buradan, Allah nice bayramlara nasip etsin diyorum. Bizler sağ kaldığımız sürece, Derneğimiz var olduğu sürece, bu çocukların yanındayız, onların birer annesiyiz. Her ihtiyaçlarını, devletin haricinde kalan her ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmaya devam edeceğiz.
KİMSESİZ ÇOCUKLARIN ANNESİ haberi 24 Ekim 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  90275 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle