KÖPRÜ-DER BAŞKAN SAVAŞ’I ZİYARET ETTİ

HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Ata Köprüsü ve çevresinde faaliyet gösteren esnaf hemşehrilerini temsil eden ve kısa adı Köprü-Der olan Antakya Köprübaşı Meydanı Esnafları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile bir araya geldi.

KÖPRÜ-DER BAŞKAN SAVAŞ’I ZİYARET ETTİ

Kısa adı HATMEK olan Hatay Mesleki Eğitim Kursları’nda esnaf hemşehrilerini ağırlayan Başkan Savaş, birlikte çalışarak hizmet üretmenin yöneticiler ile yönetilenler arasındaki karşılıklı saygı ve sevgiyi güçlendirdiğini söyledi.Hatay genelinde büyükşehir olarak esnafı zor duruma düşürecek her türlü uygulamanın karşısında olmaya çalıştıklarını vurgulayan Başkan Savaş, “Esnafımız, işçimiz, çiftçimiz, sanayicimiz ve tüccarımızla modern bir Hatay’ın inşasında herkese önemli görevler düşüyor. Bu anlamda tüm hemşehrilerimizin Hatay’ın modernizasyonuna omuz vermeleri gerekiyor.” ifadelerini kullandı. 

Köprü-Der Başkanı Mete Güneşer, yaptığı kısa konuşmada, 9 kişilik bir oluşumla başladıkları dernek çatısı altında öncelikle Antakya ardından Hatay’ın tüm esnafına katkı sağlamayı hedeflediklerini kaydetti.Dernek üyelerinden Recep Yurtsever ise Başkan Savaş’ın Hatay’ı yaptığı ve yapacağı hizmetlerle hak ettiği noktaya ulaştıracağına olan inancını dile getirdi.Gerçekleşen toplantı sonrasında Köprü-Der yönetimi Başkan Savaş’a çalışmalarında başarı temennilerini iletti.