KURTULUŞ CADDESİ’NDE ASFALTLAMA ÇALIŞMASI BAŞLADI

Dünya’nın ilk ışıklandırılan caddesi olarak tarihe geçen ve tarihi bir öneme sahip olan Kurtuluş Caddesi’nde asfaltlama çalışması başladı.

KURTULUŞ CADDESİ’NDE ASFALTLAMA ÇALIŞMASI BAŞLADI

Şehrin en işlek caddelerinden biri olan Kurtuluş Caddesi’nde, kot düşürme ve yol düzenleme çalışmaları start aldı. Antakya Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından başlanan asfaltlama çalışmalarının en kısa sürede tamamlanacağı ve caddenin tekrar trafiğe açılarak hizmete sunulacağı belirtildi.

Antakya Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, kent genelinde yürütülen asfaltlama çalışmalarının Kurtuluş Caddesi’nde başladığı, asfaltlama çalışmaları boyunca Kurtuluş Caddesi’ni kullanacak araç sahiplerinin güzergahlarını İzmir Caddesi ve diğer alternatif yollardan yürütebilecekleri ifade edildi.Antakya Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şöyle denildi;“Belediyemiz tarafından Kurtuluş Caddesi’nde yürütülen asfaltlama çalışmasından dolayı cadde bir süreliğine araç trafiğine kapanmıştır. Bu nedenle, Yayladağı, Harbiye istikametinden gelen dolmuşların dönüş istikametinde İzmir Caddesi’ni kullanmaları uygun olacaktır. Kurtuluş Caddesi’ndeki asfalt çalışması bitinceye kadar tüm sürücülerin bu konuda duyarlı olmalarını, işaret ve işaretçilere uymalarını rica eder, şehrimize hizmet adına yürütülen çalışmalara destek vereceklerine olan inancımızı belirtiriz.”Kurtuluş Caddesi’nde başlayan asfaltlama çalışması kısa sürede tamamlanacak ve ardından kaldırım çevre düzenlemesi çalışması yapılacak.Dünya’nın ilk ışıklandırılan caddesi olma özelliğini taşıyan Kurtuluş Caddesi, asfalt ve çevre üzenlemesi çalışmasının ardından modern ve kente yakışır bir şekilde vatandaşların hizmetine sunulacak.