Kutlu Doğum Haftası Coşkuyla Kutlandı

Kutlu Doğum haftası münasebetiyle Samandağ İlçe müftülüğü tarafından organize edilen Hz. Peygamber “Tevhid ve Vahdet” konulu Konferans Samandağ Kültür Merkezinde 15 Nisan Cuma günü saat 14:30’da kutlandı.
Kutlu Doğum Haftası Coşkuyla Kutlandı
Kutlamaya; Samandağ İlçe Kaymakamı Dr. Cahit Çelik, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, İlçe Emniyet Müdürü Namık Ayran, İlçe Müftüsü Mahmut Emin, Esnaf Odası Başkanı Refik Gümüşoğlu, Berber  ve Kuaförler Odası Başkanı Hikmet Tunç, Ermeni Cemaat Başkanı Cem Çapar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, Daire amirleri ile kalabalık bir halk topluluğu katıldı. Konferansa katılan misafirlere Gül Takdimi gerçekleştirildi. Kutlu Doğum Haftası coşkuyla kutlandığı gözlendi.     Kutlu Doğum günü haftasının kutlama töreni bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Mahmut Emin yaptı. Emin Açılış konuşmasında yaptığı açıklamada şöyle dedi; “Hz. Muhammed'in ashabına ve onların şahsında kıyamete kadar gelecek olan bütün ümmetine nezaket, zarafet, yardımlaşma, hoşgörü, affedicilik, birlik, beraberlik, sevgi, samimiyet ve kardeşlik öğrettiğini” söyledi.İlçe Müftüsü Emin sözlerine şöyle devam etti. “Hz. Muhammed'in gönlünün insanlık sevgisiyle dolu olduğunun altını çizerek en çok şefkate muhtaç olan yoksullara, öksüzlere, çocuklara, gençlere ve ailesine çok merhamet gösterdiğini belirtti.”Program Miraç cami İmam Hatibi Murat Aksoy’un Kuran-ı Kerim okumasıyla devam etti. Kutlama etkinliğine konuşmacı olarak katılan Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Abay Hz. Muhammet ile ilgili verdiği konferansın ardından ödül töreni ile sona erdi. 
Kutlu Doğum Haftası Coşkuyla Kutlandı haberi 16 Nisan 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Samandağ Belediyesi adına Hatay Samandağ muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  6280 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle