LİSELER ARASI SATRANÇ TURNUVASI

11-12-13 Nisan 2014 tarihlerinde yapılan 8. Geleneksel Necmi Asfuroğlu Hatay Liselerarası Satranç Turnuvası dün yapılan ödül töreni ile sona erdi.
LİSELER ARASI SATRANÇ TURNUVASI
Yapılan turnuva sonunda Necmi Asfuroğlu birinci olurken, Antakya Narlıca Anadolu Lisesi ikinci, Selim-Nevzat Şahin Anadolu Lisesi üçüncü oldu.8. Geleneksel Necmi Asfuroğlu Hatay Liselerarası satranç turnuvasında birinciliği Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Diyap Büyükaşık, ikinciliği Osman Ökten Anadolu Lisesi öğrencisi Salih Uçucu ve üçüncülüğü Antakya Narlıca Anadolu Lisesi öğrencisi Emre Çelik elde etti. İlk 3’e giren öğrencilere madalyalarını ve ödüllerini protokol üyeleri takdim etti.Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi’nde düzenlenen 8. Geleneksel Necmi Asfuroğlu Hatay Liselerarası Satranç Turnuvası ödül törenine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emrullah Taşkın, Hatay Satranç İl Temsilcisi  Sultan Daban, Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman,  Defne Belediye Meclis Üyesi Derya Altunay, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından turnuva hakkında kısa bir konuşma yapan Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Keser; “Bu yıl 8.’sini düzenlediğimiz Gelenekselleşen Necmi Asfuroğlu Lisesi Satranç Turnuvası ödül töreni için toplanmış bulunmaktayız. Biz okullar olarak üstlenmiş olduğumuz bu görevi, almış olduğumuz bu hizmeti sadece öğreticilerimize değil, tüm toplumumuza, kendi insanımızla, kendi mahallemizle paylaşmak adına böyle bir misyonu üstlenmiş bulunmaktayız. Bunun için her zaman yanımızda bulunan başta hayırseverimiz Necmi Asfuroğlu ve eşi, Asaf Asfuroğlu ile Timur Asfuroğlu’na katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Asfuroğlu ailesi her zaman yanımızda bulundular. Bu gelenekselleşen turnuvamızda her zaman için destekçimiz olmakla yetinmeyip okulumuzun tüm etkinliklerinde her zaman yanımızda yer aldılar. Katılımınızdan dolayı 29 okul idareci ve öğretmenlerine, uzaktan gelen arkadaşlarımıza, protokol üyelerimize çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Turnuva töreninde kısa bir konuşma yapan işadamı Asaf Asfuroğlu; “Seçkin bir eğitim-öğretim kurumu olan Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi’nin düzenlediği liselerarası satranç turnuvasının gelenekselleşmesinden ve bu turnuvaya katılmaktan dolayı onur duyuyorum. Bu yıl 8.’si düzenlenen Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi Satranç Turnuvası’yla bizler gençlerimize her alanda katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle her yıl başarılı turnuvalara ev sahipliği yapan Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi idareci, öğretmen ve öğrencilerine, turnuvaya katılan tüm öğrencilere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi’nde düzenlenen ödül töreninde kendi adını verdiği okuluna maddi ve manevi desteklerinden dolayı yapmış olduğu katkılar nedeniyle Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman işadamı Necmi Asfuroğlu adına oğlu işadamı Asaf Asfuroğlu’na plaket takdim etti.Satranç Turnuvası’nda 3 gün boyunca gösterdikleri üstün başarılardan dolayı turnuva hakemleri Osman Özçelik, Mehmet Yıldız ve Yadigar Yıldız’a plaketlerini Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen verdi.8. Geleneksel Necmi Asfuroğlu Hatay Liselerarası Satranç Turnuvası’na katılım gösteren okulların adına idareci ve öğretmenlerine ayrıca yarışmaya katılım gösteren yarışmacı öğrencilere ödülleri verildi.8. Geleneksel Necmi Asfuroğlu Hatay Liselerarası Satranç Turnuvası ödül törenine katılan protokol üyelerine, okul idareci ve öğretmenlerine, yarışmaya katılım gösteren yarışmacı öğrencilere ve davetlilere ödül töreni sonrasında kokteyl verildi.