MAHALLE MUHTARLARINDAN İL SAĞLIK MÜDÜRÜ KERKEZ'E ZİYARET

- Hatay'da bazı mahalle muhtarları İl Sağlık Müdürü Bayram Kerkez'i ziyaret ederek, yapılan hizmetler konusunda teşekkür ettiler.
MAHALLE MUHTARLARINDAN İL SAĞLIK MÜDÜRÜ KERKEZ'E ZİYARET
 Kerkez, ziyarette yaptığı konuşmada, mahalle muhtarlarının vatandaşların sorunlarının çözümü, sağlık alanında yaşadıkları sıkıntıların giderilmesi anlamında bir köprü görevi gördüğünü kaydetti.
     Ülkede sağlık alanında çok güzel işler yapıldığını, aile hekimliği, evde sağlık hizmetinin bunlardan sadece bir kaçı olduğunu ifade eden Kerkez, nüfusu az olan köylerde sağlık ocağının bulunmadığını, buralara aile hekimlerinin haftada iki gün hizmet götürdüğünü söyledi.

     Aile hekimlerinin mobil sağlık hizmeti sunduğunu vurgulayan Kerkez, ''Vatandaşlarımızın gerekli tedavileri yapılarak ilaçları da evlerine kadar eczaneler tarafından getiriliyor. Bunun yanı sıra yaşlı, kronik rahatsızlığı bulunan yatalak durumdaki vatandaşlarımızı da sağlık ekiplerimiz evinde ziyaret ediyor. Vatandaşlarımızın hastaneye gitmesi gerektiği durumda ekiplerimiz yardımcı oluyor'' diye konuştu.

     Kentte 20 adet 112 Acil Servis Ambulansı bulunduğunu ve bunların vakaların yüzde 96'sına ilk on dakikada ulaştığını ve müdahale ettiğini belirten Kerkez, uçak ambulans sayesinde de hastaları başka kente gönderilebildiğini söyledi.
     Ziyartte, Altınçay, Şehitler, Bağrıyanık, Hacı Ömer Alpagot, Emek, Esenlik, Akasya, Zenginler ve Esentepe mahalle muhtarları hazır bulundu.