Marmara Depremi nin 11. Yılı

Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Hatay Şube Başkanı Nizam Genç, 11 yıl önce Türkiye'nin Marmara Depremi ile tarihin en büyük felaketlerinden birine uğradığını belirtti.
Marmara Depremi nin 11. Yılı
Genç, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, Marmara Depremi'nde on binlerce insanın hayatını kaybettiğini hatırlatarak, ''Yaşanan kötü olayın ardından depremle ilgili tedbirler arttırıldı. Bu tedbirlerin amacı olası bir depremde can ve mal kaybını en aza indirmek'' dedi.
     Yapı Denetim Hakkındaki 4708 sayılı Kanun ile 19 ili kapsayan bir alanda yapı denetim firmaları kurulduğunu ifade eden Genç, ''2001 yılından sonra inşa edilmiş olan tüm yapıların yapı denetim firmalarınca denetlendiğini'' kaydetti.
     Hatay'da 15 yapı denetim firmasının bulunduğunu vurgulayan Genç, bunların 400 milyon 600 bin metre karelik alanda denetim çalışması yaptığını söyledi
Marmara Depremi nin 11. Yılı haberi 17 Ağustos 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  156405 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle