MAZLUMDER GENEL İDARİ KURULU TOPLANTISI YAPILDI

 İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, ''Türkiye'de şiddet bir an önce durmalı'' dedi.
MAZLUMDER GENEL İDARİ KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Ünsal, ''MAZLUMDER İdari Kurulu Toplantısı'' için bulunduğu Hatay'da, Antakya Belediyesi Meclis Salonu'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğu'sunda ''kendisini şiddetle ifade eden sorunlara'' özel bir önem ve gündemle yoğunlaşacaklarını ifade etti.
     Sorunların çözümlenmesi için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini vurgulayan Ünsal, şöyle devam etti:
     ''Başta siviller olmak üzere kaybedilen bütün hayatlar bizim hayatlarımız. İnsanlık taraflarının yitirdiği hayatlar.
    
 Türkiye'de şiddetin bir an önce durması gerekiyor. Hükümetin de temel haklara dair yapılması gereken şeyleri, terörü bastırma sonrasında yapılacak reformlar olarak görmemesi ve üzerine düşenleri bir an önce yapması gerekiyor. Çatışan diğer tarafa da hem elinde rehine tuttuğu insanların serbest bırakılması, hem de şiddette bir an önce son vererek konuşma ortamının sağlanması gerektiğini ifade etmek istiyorum.''
     Ünsal, Genel İdari Kurulu Toplantılarını MAZLUMDER'in şubelerinin bulunduğu illerde her 2 ayda bir gerçekleştirdiklerini ve ileriye dönük ve dönem içerisinde yaptıkları çalışmaları değerlendirdiklerini sözlerine ekledi.
     Toplantı, daha sonra basına kapalı gerçekleştirildi.