MERSİN DE MISIR ALIMLARI BAŞLADI

BÖLGE MÜDÜRÜ OKUMUŞ: ''36 TARIM KREDİ KOOPERATİFİNİ OFİS HALİNE GETİRDİK'' -''100 BİN TON MISIR ALIMI HEDEFLİYORUZ''
MERSİN DE MISIR ALIMLARI BAŞLADI
Tarım Kredi Kooperatifleri Mersin Bölge Müdürü Osman Nuri Okumuş, küçük yerleşim birimlerinde 36 tarım kredi kooperatifini ofis haline getirdiklerini söyledi.
     Okumuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Adana, Osmaniye, Mersin ve Hatay'da mısır alımlarının hasat bitinceye kadar haftanın 7 günü 36 noktada yapılacağı kaydetti.
     Hedeflerinin çiftçilerin ürünlerini değerlendirmek olduğunu ifade eden Okumuş, şöyle devam etti:
     ''Küçük yerleşim birimlerindeki 36 tarım kredi kooperatiflerini ofis haline getirdik. Bölgemizde bir milyon ton hasat beklenmektedir. Bunların 100 bin tonunu almayı hedefliyoruz. Şu anda mısırın tonunun 470-485 TL arasında fiyatla alım yapmaktayız.
     Hatay'da mısır 2. ürün olarak hasadı yapılmaktadır. Hiçbir üreticiyi mağdur etmeden gerekli desteği sağlayacağız. Üreticilerden gelen talepler üzerine silo, soğuk hava deposu gibi yeni yatırımlar gerçekleştireceğiz.''
     Çiftçilerin ekonomik çıkarlarını korumanın kurum olarak en büyük hedefleri olduğunu ifade eden Okumuş, şunları kaydetti:
     ''Tarım Kredi Kooperatifinin faaliyet gösterdiği piyasalar yakından etüt edildiğinde, çiftçilerimiz için uygun piyasa şartlarının oluştuğu görülmektedir. Biz bunu bir ay önce ayçiçeği alımında yakından gördük. Piyasaya girdiğimizde 79 kuruş olan ürün, bizim piyasada olmamızla 96 kuruş seviyelerine kadar çıktı. Ayrıca, bizim piyasalarda olmamız, ürününü satan çiftçinin ürün bedeli hemen tahsil etmesi anlamına gelmektedir. Bunu bilen çiftçilerimiz ürünlerini öncelikle Tarım Kredi Kooperatifi'ne vermek istemektedirler.''
     Okumuş, üreticilerden topladıkları karpuz, üzüm, erik, patlıcan, salatalık ve brokoli gibi sebze ve meyveleri, üreticileri memnun edecek fiyatlardan alarak büyük şehirlerde büyük alışveriş merkezlerinin reyonlarına ulaştırdıklarını da sözlerine ekledi.
MERSİN DE MISIR ALIMLARI BAŞLADI haberi 06 Eyl 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  80770 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle