Mikro Kredi ile Değişen Hayatlar

 Vali Lekesiz, 2009 yılında aldığı 700 lira mikro kredi ile iş hayatına atılan, ev yemekleri üretim yeri açarak şu anda 12 kişiye istihdam sağlayan girişimci Fatma Nur Çağlar’ı işyerinde ziyaret etti.

 

Mikro Kredi ile Değişen Hayatlar
24 Mart 2014 Pazartesi günü gerçekleşen ziyarette, Çağlar’dan başarı öyküsünü dinleyen Vali Lekesiz, yaşadığı zorluklara rağmen yılmayan ve azmederek işini büyüten girişimcimizi kutlayarak, onun bu azminin diğer kadınlarımıza da örnek olacağını söyledi.Lekesiz, “Kendi işini kurmak isteyen ancak maddi gücü yeterli olmayan kadınlarımızın aldıkları küçük miktardaki krediler mucizeler yaratıyor. Fatma Nur Hanım bu mucizelerden sadece biri. Kadınlarımız şu ana kadar bu şekilde aldıkları mikro kredilerle yaklaşık 100 işyeri açtılar. ” dedi.Projenin ilk etapta zenginleşme değil de, muhannete muhtaç olmama projesi olduğunu ifade eden Lekesiz, zamanla işlerin büyüdüğünü ve zenginleşmenin de beraberinde geldiğini ifade ederek, “Bir iş kurma fikri ve becerisi olan ancak sermayesi olmayan kadınlarımız mikro krediye başvurmaktan çekinmesin.
  
 Bu onlar için ilk ve önemli bir adım olacaktır” dedi.Girişimci Fatma Nur Çağlar da, ziyaretinden dolayı Vali Lekesiz’e teşekkür ederek, başarı öyküsünü paylaştı. Çağlar, ilk etapta 700 lira mikro kredi aldığını ve bununla 20 metrekarelik bir işyeri açtığını, ardından aldığı her mikro kredi ile işyerini biraz daha büyüttüğünü, şu anda 1000 kişiye yemek çıkartabilecek kapasiteye ulaştığını, 2 çocuğunun bakımı ve eğitiminin yanı sıra 12 kişiye de istihdam sağladığını ifade ederek, ilgililere teşekkür etti.Ziyarete, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz, Mikro Kredi Hatay Bölge Müdürü Gürcan Çalar ve Mikro Finans Şube Müdürü Serap Varoğlu Sarıoğlu da katıldı.
Mikro Kredi ile Değişen Hayatlar haberi 28 Mart 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  20060 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle