Milletvekili Ahrazoğlu soru önergesi

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); font-family:calibri,sans-serif; font-size:15px">Milletvekili&nbsp;<strong>Ahrazoğlu</strong>,&nbsp;</span><span style="background-color:rgb(255, 255, 255); color:rgb(68, 68, 68); font-family:calibri,sans-serif; font-size:15px">Suriyeli &ouml;ğrencilere verilecek&nbsp;</span><strong>1200 TL bursu</strong><span style="background-color:rgb(255, 255, 255); color:rgb(68, 68, 68); font-family:calibri,sans-serif; font-size:15px">&nbsp;Meclis&rsquo;e taşıdı.</span>
Milletvekili Ahrazoğlu soru önergesi

Ahrazoğlu, Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU tarafından yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığı’na verdiği yazılı soru önergesi ile 11 Ocak 2016 gününe kadar Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının internet adresi üzerinden yapılan burs başvurusu ile ilgili olarak şu soruları yöneltti ve cevap istedi:“Vatandaşların yapmış olduğu “Dünyanın hiçbir yerinde yabancılara kendi milletinden daha fazla değer veren yoktur!” ifadesine katılıyor musunuz? Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı başka hangi ülkelerin üniversite öğrencilerine burs vermektedir? Burs miktarı ne kadardır? Toplam kaç öğrenciye burs vermektedir?Ahrazoğlu; Verilmesi planlanan 1.200 TL burs miktarının hangi kriterlere göre belirlendiğini Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’na sormuş ve şu soruları da sorarak cevap istemiştir:“Anılan kriterler Türk öğrenciler için geçerli değil midir? 11 Ocak 2016 günü itibariyle YTB’nin internet adresi üzerinden kaç başvuru yapılmıştır? Kaç başvuru onaylanmış ve toplam ne kadar ödeme yapılacaktır? Kendi ülkesindeki öğrencilere geri ödeme şartıyla para verip Suriyeli öğrencilere 1.200 TL burs veren bir devlete “Türk vatandaşı olarak kıymetimiz yok bu ülkede!” diyen vatandaşın güven duyması mümkün olabilir mi?

Milletvekili Ahrazoğlu soru önergesi haberi 22 Ocak 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  935 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle