MİLLİYET GAZETESİ YAZARI GÜÇLÜ HGC ZİYARET ETTİ

Milliyet Gazetesi yazarı ve Genç Bakış Programı sunucusu Abbas Güçlü, 13 Haziran'da demokrasinin kazanacağını söyledi.
MİLLİYET GAZETESİ YAZARI GÜÇLÜ HGC ZİYARET ETTİ
 Güçlü, 12 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde seçimlerin nabzını tutmak amacıyla yaptığı gezi çalışmaları kapsamında Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC)Başkanı Ahmet Yetişen ve üyelerini ziyaret etti.
     Yerel gazetecilerin seçim nabzını tutan en iyi kesim olduğunu ifade eden Güçlü, ''Bu seçim kadar muallak bir seçim olmamıştır deniliyor. Daha önceki seçimlerin oy oranı belliydi. Şimdiki seçimlerde farklılıklar olabilir. Farklılıklar ne yönde olacak göreceğiz. Yerel gazeteciler seçim nabzını en iyi tutan kesimdir. Hatay'ında arasında bulunduğu 4 ilde seçim nabzını tutmaya çalışacağım. Yerel basına çok güveniyorum'' diye konuştu.
 

     Güçlü, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimleri daha renkli kıldığını belirtti.
     Seçimlerde daha önce adeta tek kale bir maç oynandığını vurgulayan Güçlü, '' Kılıçdaroğlu çok gezdikçe Tayip Bey daha çok gezmek istiyor. Kılıçdaroğlu vaatte bulundukça o hükümet olarak daha çok vaatte bulunmak istiyor. Bence hükümete ivme kazandırdı. Nasıl olsa çantada keklik dediği seçimin böyle olmadığının varsayımından yola çıkarak daha çok çaba harcıyor. Buda demokrasi acısından çok iyi. Her şeyden önce 13 Haziran da demokrasi kazanacak. Sandığa gitmek çok önemli ondan sonra halkın takdiri. Hangi tablo çıkarsa çıksın Türkiye'nin hayrına olacağına inanıyorum'' şeklinde konuştu.
     HGC Başkanı Yetişen de, cemiyet olarak yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi verdi.