MKÜ DEN TALESEMİ HASTALIĞIYLA MÜCADELEDE DESTEK

 Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, talesemi hastalığıyla mücadele konusunda destek vereceklerini belirtti.
MKÜ DEN TALESEMİ HASTALIĞIYLA MÜCADELEDE DESTEK
Güder, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz'in eşi Zehra Lekesiz, İl Sağlık Müdürü Bayram Kerkez, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Arslan ve Talasemi Derneği Başkanı Burhan Kerimoğlu'nu makamında kabul etti.
     Üniversite hastanesinde bu tür hastalar için bir düzenleme yaptıklarını kaydeden Güder, ''Hatay'da hastalar MKÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesininde hangi hizmetlerin olup olmadığını bilmedikleri için başka şehirlere gidiyorlar. Bizim süratle bu bilgilendirme eksiğimizi kapatmamız gerekiyor. Biz bu eksikleri gidermek için her yönüyle tüm hazırlıklarını tamamladık. Özel danışmanlık için bir müdür yardımcısı ve bir başhekim yardımcısı görevlendireceğiz. Talesemi hastalığıyla ilgili her türlü desteği vereceğiz'' şeklinde konuştu.
     Hatay Valisi Celalettin Lekesiz'in eşi Zehra Lekesiz de, bu hastalığa yakalananların çoğunun bilgisiz insanlardan oluştuğunu ifade ederek, bu insanların bilgilendirmesi gerektiğini ayrıca, bu hastalarla ilgilenecek kapsamlı donanıma sahip bir hastaneye ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.
     İl Sağlık Müdürü Bayram Kerkez de, Güder'e hastalıkla ilgili bilgi vererek talasemi ile mücadelenin yollarını anlattı.