MKÜ ile HAGİAD Arasında İşbirliği Protokolü

Bilimsel Çalışmaları ve Sanayi İşbirliğini Maksimum Seviyeye Çıkaracak Protokol”
MKÜ ile HAGİAD Arasında İşbirliği Protokolü
Hatay Genç İş Adamları Derneği Başkanı Zekiye Çankaya Fakıoğlu, Hatay Genç İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve  Üniversite Sanayi İşbirliği ve Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Yrd.Doç.Dr. Erdoğan Kanca’nın katılımıyla, 15 Eylül tarihinde, Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Hüsnü Salih Güder’in başkanlığında gerçekleşen toplantıda, İşbirliği Protokolü detayları görüşülerek imzalandı.
Gerçekleşen toplantıda, Mustafa Kemal Üniversitesi ve Hatay Genç İşadamları Derneği arasındaki ortak bilimsel çalışmalara ve sanayi işbirliğinin maksimum seviyeye çıkarılmasına katkı sağlayacağına yürekten inanılan protokolün; araştırma, eğitim-öğretim anlayışını geliştirme, her iki kurumun çalışanlarını teşvik etme ve araştırma çalışmalarının sonuçlarının ortak kullanımını sağlayıp bunları yayımlama, kuruluşların deneyimlerini birbirlerine aktarma gibi amaçlara yönelik olduğu hususuna değinildi.
Üniversite Sanayi İşbirliği ve Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Yrd.Doç.Dr. Erdoğan Kanca, Hatay Genç İş Adamları Derneği Üyeleri ile işbirliği içerisinde çalışmaktan mutluluk duyduklarını belirtti ve protokol için yapılan hazırlıklardan,  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile yapılan çalışmalardan, Sanayi Koçluğu Protokolünün uygulanma planlarından bahsetti. Geçtiğimiz yıl, İskenderun’da hayata geçirilen isteğe bağlı staj çalışmalarının gerek iş adamları, gerekse öğrenciler tarafından büyük bir ilgi gördüğünü dile getiren Yrd.Doç.Dr. Kanca, tüm bu çalışmaların harmanlanmış bir şekli olan İşbirliği Protokolünün sahip olduğu teşvik edici niteliği vurguladı. Toplantı, Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Hüsnü Salih Güder’in, iş dünyasının değerli temsilcileri ile bir arada bulunmaktan ve geleceğin mimarı olan genç iş adamları ile ortak bir amaç için bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirmesi ve protokolün düzenlenmesinde emeği geçen başta Hatay Genç İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve  MÜSİGEM Teknoloji Transfer Ofisi olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ederek, Üniversitemiz ve Hatay Genç İş Adamları Derneğine hayırlı olması dileklerini sunması ile sona erdi.