MKÜ REKTÖRÜ PROF.DR. GÜDER, TÜRK EĞİTİM-SEN'İ ZİYARET ETTİ

- Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Türk Eğitim-Sen Hatay Şubesi Başkanı Recep Tuncay ve yönetim kuruluna nezaket ziyaretinde bulundu.
MKÜ REKTÖRÜ PROF.DR. GÜDER, TÜRK EĞİTİM-SEN'İ ZİYARET ETTİ
 Güder, ziyarette yaptığı konuşmada, MKÜ'deki 11 yıllık öğretim üyesi görev süresi içerisindeki 9 yılının Türk Eğitim-Sen'in üyesi olduğunu belirtti.
     Üniversitedeki görev süresi içerinde sendikal faaliyetlerin iyileştirilmesi adına yapılan çalışmalara her zaman destek olamaya çalıştığını ifade eden Güder, şöyle devam etti:
     ''Sendikalar çalışanların bir meslek örgütü olarak haklarını savunmaları idare ile olan ilişkilerinde bir anlamda hakem konumunda bulunarak çalışan ile işveren arasında, personel ile idari hizmet birimi arasında bir köprü görevi kurarak iş barışının kurulmasına, iş yerinde sağlanacak huzura bağlı olarak üretimin ve kamu hizmetinin daha yüksek nitelikte katma değerli olmasına çok önemli katkılar sağlamaktadır. Türk Eğitim Sen üniversitemizde çok önemli katkılar sağlayarak eğitim çalışanlarının gerek akademik ve idari olarak geçtiğimiz 10 yıl içerisinde temsilciliğini yürüttü. Çok yüksek üye sayılarına ulaştı. Bu anlamda temsilci sendika olarak önemli hizmetler yerine getirdi''

     Güder, yoğun çalışmaları nedeniyle gerek sendikaları ve sivil toplum kuruluşlarını yeterince ziyaret etme imkanını bulamadığını ancak Türk Eğitim- Sen'den başlayarak eğitim alanında faaliyet göstermekte olan ve üniversite ile doğrudan ilişkili sendikaları ziyaret edeceğini kaydetti.
     Rektör Güder, üniversitede idari ve akademik çalışan olarak eğitim hizmetlerinde görev alanların sendikal örgütlenmeleri hak arayışları ile ödevler konusunda çalışanlar ile idari yöneticiler arasındaki hakkaniyetli görüşme ortamların oluşturulması için gerekli katkıyı özenle sağlayacağını vurguladı.
     Tuncay da, rektör Güder'in çalışmalarını basından yakından izlediklerini ve üniversiteye her geçen gün bir yenilik kazandırdığını söyledi.

     Güder'in göreve geldiğinden bu yana Denizcilik ve Teknoloji Fakültelerini açtığını hatırlatan Tuncay, Hatay'da bir eksik olarak gördükleri İlahiyat Fakültesi açılması için temennide bulundu.
     Ziyaret sonunda Tuncay, Rektör Güder'e plaket verdi.