MKÜ REKTÖRÜ PROF. DR. GÜDER:ÜNİVERSİTEMİZDE ENGELLİLER BİRİMİ KURUYORUZ

 Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, ''Engelli Bireyler Dayanışma ve Koordinasyon Birimi'' adı altında engelliler birimi kurma çalışmalarının yürütüldüğünü belirtti.
MKÜ REKTÖRÜ PROF. DR. GÜDER:ÜNİVERSİTEMİZDE ENGELLİLER BİRİMİ KURUYORUZ
 Güder, Bedensel Engelli Milli Okçu Gülbin Su, Özürlülük Araştırmaları ve İstatistik Dairesi Başkanı Abdulkadir Anaç, MKÜ Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü'nden Yrd. Doç. Dr. Ayşegül Şükran Öz ve MKÜ Beden Eğitimi Spor Yüksek okulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Kırımoğlu'nu makamında kabulünde yaptığı konuşmada, engelli vatandaşların gelişimi açısından sporun büyük faydalar sağladığını ve bu nedenle spora önem verdiklerini kaydetti
     Üniversite bünyesinde ''Engelli Bireyler Dayanışma ve Koordinasyon Birimi'' kurma çalışmaları içerisinde olduklarını ifade eden Güder, Engelli milli sporcu Su'nun üniversitede engelli öğrencilere yön vermesini ve onlara rehber olmasını isteyen Güder, engelli öğrencilere katkı sağlamak istediklerini vurguladı.
     Özürlülük Araştırmaları ve İstatistik Dairesi Başkanı Abdulkadir Anaç ta MKÜ'nün kendileri için çalışılabilir bir üniversite olduğunu ve gerek yurt içi gerekse yurt dışı her türlü projelerde kurumsal olarak destek vereceklerinin altını çizdi.
     Engelli milli okçu Gülbin Su ise Rektör Güder'e sporla ilgili başarılarınından bahsederek, çalışmaları hakkında bilgiler verdi.