MKܒDE SKANDALLAR BİTMİYOR

BASK  Onursal Başkanı Metin YILMAZ;  “MKÜ (Mustafa Kemal Üniversitesi) Araştırma Hastanesinde geçtiğimiz günlerde 20 günlük bebeğin dövülmesi vahşetini kamuoyu ile paylaşmıştık.

MKܒDE SKANDALLAR BİTMİYOR
MKܒ de şimdide anestezi teknisyenlerinin yapması gereken işi hemşirelerin yaptığı skandalı siz kamuoyu ile paylaşmayı bir görev biliyoruz”  dedi.  YILMAZ ; Geçtiğimiz günlerde 3.5 aylık bir bebeğin Prof. Dr. Tarafından anestezi verilmesi ve doza bağlı olarak da bebeğin hayatını kaybettiği haberini basından hepimiz okuduk. Bu olay bir kez daha anestezi  uygulamasının ne kadar hassas ve sonucunun da bi o kadar ağır bedeller ödendiğini ortaya koymuştur. Kaldı ki bu olayda uygulamayı yapan alanında uzman bir profesör. Bilimin odağındaki bir kurum olan MKÜ Araştırma hastanesi bu olayın bizlerden çok daha fazla bilincinde olmasını beklerken; MKÜ de anestezi teknisyenlerinin görevini  hiçbir eğitimini almamış bir hemşirenin yapması bizi dehşete düşürmüştür.  “BASK olarak şimdiye kadar yaşanan tüm olaylarda kurumlarımızı yıpratmamak adına  öncelikle kurum içinde diyaloglar ile çözme prensibimizden ödün vermedik. Bu olay bize ilk intikal ettiğinde kurum yetkilileriyle görüşmelerde bulunduk ve 26.06.2013 tarihinde gerekli tedbirlerin alınması için 3204 sayılı dilekçemizi Bask Hatay İl Başkanımız Abdullah GÜL tarafından Üniversitemize verdik. Üniversitenin 26.06.2013 tarih ve 4880 sayılı bize vermiş olduğu cevap yazısında Anestezi ve Reanimasyon birim sorumlusu olarak Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Selim TURHANOĞLU olduğu bildirildi. Yalnız şimdi görüyoruz ki, gerek kasım ayı anestezi teknisyenleri nöbet listelerinde 3 hemşirenin anestezi teknisyeni olarak görevli oldukları gerekse de sorumlu alanında bir hemşirenin adının geçtiğini görmekteyiz. ”20 günlük bebeğin dövülerek uyandırılması olayında soruşturma devam etmekte.  Acaba Hakkari Üniversitesinde yaşanan notları düşük vermekle tehdit edilip cinsel istismara zorlanan öğrenciler gibi, konuya şahit olan ve bizim bire bir olayın ertesi günü yüz yüze görüştüğümüz kişiler olayı doğruladıkları halde aynı şekilde tehditlerle ifadelerinde olay örtbas edilmişimidir soruşturma sonunca hepimiz göreceğiz . Ayrıca teknolojinin hızına yetişemediğimiz 21. Yüzyılda, bilimin merkezinde olan bir kurumun nasıl olurda iki gün boyunca şifa bekleyen yüzlerce insanı programa bağlı bir hata yüzünden hasta kabul etmediğine biz bir mantık bulamadık. Bu sorunun cevabını Rektör Güder’ den büyük bir merakla bekliyoruz” dedi. Metin YILMAZ  açıklamasının sonunda; “Rektör Salih GÜDER’ in taraflı  ve olayı kapatmaya çalışanlardan aldığı bilgiler doğrultusunda “saçlarından tutup koridorda sürürüm” cümlesi kullandığını düşünüyoruz. İnanıyor ve güveniyoruz ki Rektör GÜDER hemşirelerin anestezi teknisyeni görevi yapmasına ve olayların örtbas edilmesine  izin vermeyecektir “ dedi.
MKܒDE SKANDALLAR BİTMİYOR haberi 21 Kasım 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  47855 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle