MKÜ'DE YENİ İKTİSADİ DEKANINDAN REKTÖR GÜDER'E ZİYARET

 Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şaziye Gazioğlu ile Dekan Yardımcıları Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şaban Tanıyıcı ve Kamu Yönetimi ve Hukuk Bilimleri Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sabahattin Nal'ı göreve yeni atanmaları dolayısıyla fakültenin gelişimi ve üniversiteye katkılarını içeren fikir paylaşımında bulunmak üzere makamında kabul etti.
MKÜ'DE YENİ İKTİSADİ DEKANINDAN REKTÖR GÜDER'E ZİYARET
Güder, Dekan ve Dekan Yardımcılarının ziyaretinden dolayı memnuniyetini ifade ederek devir-teslim sonrasındaki bu ilk görüşmenin üniversite adına faydalı bir durum olduğunu, yapılacak her türlü hizmetin, çalışmanın destekçisi olacaklarını vurguladı.
     Fakülte yönetimi ile Rektörlüğün bu anlamda birbiriyle fikir alışverişi içerisinde, uzlaşı sağlayarak amaçlanan hedeflere daha kolay ulaşabileceklerini belirten Güder, bu şekilde hizmetlerin daha hızlı bir şekilde gerçekleşebileceğini kaydetti.
 

     Dekan Gazioğlu ise, fakülteyi bulunduğu noktadan daha ileriye götürmek için özveriyle çalışacaklarını, üniversitenin yönetim vizyonuna paralel bir şekilde, rektörlüğün kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerini gerçekleştirmek üzere, fakültenin faaliyetlerine gerekli katkıları sağlama noktasında gösterilen güvene layık olacağını ifade etti.
     İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi adına inşa edilecek ek binanın yapımı, onarımı, binanın genel bakımı, makine ve teçhizat ihtiyacı gibi hususlarda Rektör Güder?le paylaşımda bulunan Gazioğlu, düzenlenmesini istediği Dil Konferansı'nı, canlandırılmasına yönelik çalışmaların yapılmasını önemsediği Stratejik Araştırmalar Merkezi'ni ve Medeniyetler Projesi'ni gündeme getirerek, Güder'den bu konuda bilgi ve destek istedi.