Müftülük Heyetinden Topaca’ya Ziyaret

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); color:rgb(30, 30, 30); font-family:roboto; font-size:16px">Camiler ve Din G&ouml;revlileri Haftası dolayısı ile İl M&uuml;ft&uuml;s&uuml; Hamdi Kavillioğlu, İl M&uuml;ft&uuml; Yardımcıları Mehmet Emin Okuyucu, Cafer Erol, Mustafa Kara ve Defne İl&ccedil;e M&uuml;ft&uuml;s&uuml; Necati G&uuml;ndoğdu Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca&rsquo;yı makamında ziyaret etti.</span>
Müftülük Heyetinden Topaca’ya Ziyaret
 Gerçekleşen ziyarette konuşan Sayın Topaca insanların hayatında en önemli etkiye sahip mesleğin din adamlığı olduğunu belirterek bu görevin önemine dikkat çekti. Sayın Topaca, ‘’İnsanı huzura, doğruluğa ve mutluluğa götürecek olan bir görevi icra ediyor olmak çok önem bir husustur.  Din görevlilerimizin de bunun farkında olması, buna bilerek üzerine düşen sorumlulukları yerine getiriyor olması lazım. Her ne kadar çok önemli bir görevi icra ediyor olsalar da günümüzde hiç istemediğimiz bazı olumsuz durumlar yaşanabiliyor. Bu olumsuz imajı yok etmek, din adamlarını toplumda daha sözü dinlenir ve saygın bir hale getirmek; sizlerin yapacağı çalışmalar, halkla kuracağınız olumlu diyaloglar ile mümkündür. Bu yolda kendinizi ve anlattığınız hususları sevdirmeniz çok önemlidir.’’ dedi.Doğru verilen din hizmeti sayesinde toplumun daha sağlıklı bir çizgide yoluna devam edeceğini ifade eden Sayın Topaca, ‘’Eksik veya yanlış verilen din hizmetlerinin toplumdaki sonuçları çok ağır olur. İnsanı eğiten, insana doğru yolu gösteren bir hizmeti yapan kişilerin hata yapma lüksü yoktur. Bu yüzden işinizi yaparken çok dikkatli olmanız lazım. Çünkü yapılan iş bir anlamda peygamber mesleğidir. Tarihten günümüzü bu işi yapan insanlar halkın örnek aldığı, yaşam tarzını takip ettiği kişiler olmuştur. Bu hususta herkes üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmekle yükümlüdür.  Din adamlarının yaptıkları hizmeti anlamaları hususunda yönetim kadrosuna çok işler düşüyor. Onları denetleme ve koordine etme konusunda gayretlerinizi bekliyoruz.’’ dedi.Sayın Topaca, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın dini hizmetlerin inkişafına ve yaygınlaşmasına, daha doğru anlaşılmasına, ulaşılamayan kesimlere ulaşılmasına vesile olması temennisinde bulundu.Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 1986 yılından itibaren 1 Ekim-7 Ekim tarihleri arasında kutlandığını belirten İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, bu sene hac görevinin ifasına denk geldiği için 12-18 tarihleri arasında kutlanacağını söyledi. Bu haftanın her yıl belli bir tema çerçevesinde oluşturulduğunu ifade eden Kavillioğlu, bu seneki temanın dinimizin direği olan namaz ibadetine olan ihtiyacımızı daha yüksek bir sesle dile getirmek ve camilerdeki cemaatsizlik sorununa dikkat çekmek amacıyla “Cami ve Namazla Diriliş” şeklinde belirlendiğini söyleyerek ilimiz genelinde düzenlenecek programlar hakkında bilgi verdi.
Müftülük Heyetinden Topaca’ya Ziyaret haberi 13 Ekim 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Gülen Tarhana adına  tarafından  1540 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle