Muhasebeciler kokteylde bir araya geldi

Hatay Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (HSMMMO), 1 Mart Muhasebeciler Günü Kokteyli’ni Antakya Oteli’nde gerçekleştirdi.
Muhasebeciler kokteylde bir araya geldi
Kokteyle; Antakya Belediye Başkan Vekili Serdar Güven, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, İş-Kur İl Müdür Ahmet Bulanık, HSMMMO Başkanı Abdullah Korkmaz ve Yönetimi ile çok sayıda muhasebeci katıldı. Gecede bir konuşma yapan Başkan Korkmaz, muhasebecilerin sorunlarını dile getirdi ve meslektaşlarını ağır iş yükü altında ezildiklerini söyledi.Angarya işlerin tümünün muhasebecilere yüklendiğini ifade eden Başkan Korkmaz, “Bugün; ticaret, sanayi ve hizmet sektörünün defterlerini tutan, finansal tablolarını hazırlayan, bunların yanı sıra muhasebe ile ilgili konularda inceleme, tahlil, denetim, tahkim ve bilirkişilik benzeri işleri yapan meslektaşlarımız ağır iş yükü, buna karşın başka iş kollarında örneği az bulunur büyük sorumluluk gerektiren bir zeminde hayatta kalma mücadelesi veriyor.
Bir yandan haksız rekabetle boğuşan, öte yandan kurumsal yapılarını kurma telaşındaki meslektaşımız şimdi daha yıkıcı bir sorunla karşı karşıyadır. Meslektaşlarımızın bugün, mesleki demokratik kitle örgütleri ve onların temsilcileri olan bizlerle büyük bir dayanışma içinde verdiği bu mücadelede, angaryaların bitmesi, vesayete son verilmesi, oldu-bittilerin yaşanmaması ve mesleki geleceğin karartılmaması talepleri, temel kaygılar olarak öne çıkıyor.” dedi.TÜRMOB’un verdiği Bağımsız Denetim Eğitimleri’nin göz ardı edilerek, maliyeti milyonlarla ifade edilebilecek ikinci bir eğitimin dayatılmakta olduğunu da söyledi.