NEZARETHANEDE KLASİK MÜZİK

-Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde bulunan Emniyet Müdürlüğünün iki odalı nezarethanede zanlılara klasik ve halk müziği dinletiliyor -Kırıkhan Emniyet Müdürü Korkmaz: ''Yaklaşık 180 şarkıdan oluşan müzik arşivimiz sayesinde zanlıları olumlu yönde etkilemeyi amaçlıyoruz''
NEZARETHANEDE KLASİK MÜZİK

 Kırıkhan Emniyet Müdürü Ahmet Korkmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir yıldan bu yana Kırıkhan'da görev yaptığını ve hizmet binalarını en iyi şekilde modernize etmeye çalıştıklarını söyledi.
     Çalışanların büroları ve koridorların yanı sıra bina içerisinde bulunan iki odalı nezarethanede de Valilik ve İl Emniyet Müdürlüğünün de desteğiyle düzenlemeler yaptıklarını ifade eden Korkmaz, burada gelişmiş dünya ülkeleri standartlarının üstüne çıkmaya gayret gösterdiklerini kaydetti.
     Gözetim altında tutulan kişilerin kaldığı nezarethaneyi öncelikle, zanlıların kendilerine zarar verebileceği her türlü maddeden arındırdıklarını vurgulayan Korkmaz, şöyle devam etti:
     ''Suç işlemiş de olsa zanlıları, en iyi şekilde misafir etmeye gayret gösteriyoruz. İnsan unsurunu ön planda tutarak nezarethanede düzenleme yaptık ve onlar için güzel bir ortam hazırladık. İki odalı nezarethanemizde tuvalet ve lavabo çok kötü durumdaydı. Öncelikle buraları düzenledik. Nezarethanede tutulan zanlıların rahat bir yerde oturması için oturulacak ya da uzanılacak yerlerin süngerlerini değiştirip, kalın rahat süngerler koyduk ve bunların üzerine de halıfleks döşedik. Nezarethane içerisinde, zanlıların istedikleri zaman duş alabilmelerini sağlamak amacıyla 24 saat sıcak su vermeye başladık. Lavabo, tuvalet ve banyoyu en modern şekilde dizayn ettik. Ayrıca nezarethanedeki havalandırmaları da genişlettik.''

     
     -VİCDAN MUHASEBESİ İÇİN NEZARETHANEDE MÜZİK YAYINI-
    
     İki odalı nezarethanede işledikleri suçu biraz olsun düşünüp, vicdan muhasebesi yapabilmesi amacıyla da zanlılara klasik ve halk müziği dinlettiklerini vurgulayan Korkmaz, ''Ancak bu müzik zanlıyı rahatsız etmeyecek şekilde yayınlanıyor. Amacımız zanlının biraz olsun rahatlayıp, kendiyle baş başa kalması ve işlediği suçu düşünerek, pişmanlık duygularının gelişmesi. Yaptığı vicdan muhasebesiyle işlediği suçu bir daha tekrar etmemesi. Yaklaşık 180 şarkıdan oluşan müzik arşivimiz sayesinde zanlıları olumlu yönde etkilemeyi amaçlıyoruz'' diye konuştu.
     Nezarethanede tutulan zanlıların gösterilen ilgi sayesinde pişmanlık duygularının arttığını ifade eden Korkmaz, bu sayede güvenlik güçlerine yardımcı olmalarının kolaylaştığını kaydetti.
     Korkmaz, gelen zanlının kötü muamele görmeyi beklerken farklı bir anlayışla karşılaşınca şaşırdığını ve nezarethaneden giderken görevlilere teşekkür ettiğini söyledi.
     Nezarethanenin temizliğinin günlük olarak yapıldığını ifade eden Korkmaz, Emniyet Müdürlüğündekinin yanı sıra merkez karakolu nezarethanesinin de aynı şekilde düzenlendiğini sözlerine ekledi.
NEZARETHANEDE KLASİK MÜZİK haberi 01 Ekim 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  233675 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle