OKUL MÜDÜRLERİYLE SÖMESTİR KOKTEYLİ

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Antakya Belediyesi AVM ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle “Her Çocuk İngilizce Konuşacak” projesi kapsamında Antakya merkez, belde ve köy okulları müdürleri ile somestir kokteylinde bir arada geldi.
OKUL MÜDÜRLERİYLE SÖMESTİR KOKTEYLİ

  Etkinliğe Hatay Vali Vekili Kadim Doğan, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, Belediye Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yelkaya, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Primemall Antakya AVM Müdürü Tuncay Cingöz, proje yürütücüsü Mehmet Mahanoğlu, merkez ilçe, belde ve köy okulları müdürleri katılım gösterdi.Hatay Vali Vekili Kadim Doğan düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada Antakya Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Primemall Antakya AVM’nin birlikte hareket ederek öğrencilerin internet üzerinden İngilizce dil eğitim almaları doğrultusunda sürdürülen projenin amacına ulaşmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. Doğan, “Yabancı dil insan hayatında oldukça önemlidir. İnsanların birbirleri ile anlaşmalarında en önemli unsurdur. Uluslararası anlamda İngilizce hem bilim, hem de konuşma dilidir. Böyle başarılı bir projenin amacına ulaşmasında emeği geçenleri kutluyorum.” dedi.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, eğitim adına önemli bir girişim içinde bulunduklarını ifade ederek, “Hedefimiz okul öncesi, anasınıfı ve ilkokul çağındaki 3-10 yaş grubu çocuklara İngilizce öğretmektir. 2800 çocuğumuza ‘Her Çocuk İngilizce Konuşacak’ projesi kapsamında ‘Pumkin Online Learning for Chıldren’ programı ile ücretsiz İngilizce dil eğitimi veriliyor. Proje kapsamında 2000 çocuğun İngilizce Dil Eğitimi alması hedeflenirken bu sayı talebin fazla olmasından dolayı 2800’i buldu. Başvuru yapan her çocuğumuz bu kurstan faydalanma imkânına kavuşuyor.
 2800 evladımız ücretsiz İngilizce dil eğitimi görüyor. Çocuklar, bilgisayar ortamında, 24 saat internetten verilen şifre ile giriş yaparak İngilizce dil eğitimini yapabiliyor. Projemizi destekleyen, hayata geçmesine katkı sağlayan ve bu konuda sorumluluk duyan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek’e, Proje Yürütücüsü Mehmet Mahanoğlu’na, Primemall Antakya AVM yönetimine ve değerli müdürü Tuncay Cingöz’e teşekkür ediyorum. Somestir Kokteylimize katılım gösteren ve projeye destek veren tüm okul müdürlerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek törende yaptığı konuşmada, bu anlamlı projenin sosyal sorumluluk projesi kapsamında olduğunu hatırlatarak, “Böyle güzel, hayırlı bir projenin hayata geçirilmesinde kurumsal katkımız olmasından dolayı mutluyum. Çocuklarımız adına değerli olan bu projeye öncülük etmesinden ötürü Antakya Belediye Başkanımız Sayın Doç.Dr. Lütfü Savaş’a, projeye sağladıkları katkılardan ötürü değerli okul müdürlerimize, Primemall Antakya AVM Müdürü Tuncay Cingöz’e ve proje yürütücüsü Mehmet Mahanoğlu’na teşekkür ediyorum.” dedi.

Kokteyl sonrasında projenin hayata geçmesinde öncü olan ve emeği geçenlere plaketler takdim edildi.  Hatay Vali Vekili Kadim Doğan, Primemall Antakya AVM Müdürü Tuncay Cingöz’e, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek’e, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek ise proje yürütücüsü Mehmet Mahanoğlu’na ayrı ayrı plaket verdi.