Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Hatay İskendurun ziyareti

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İskenderun İçme Suyu Arıtma Tesisi inşaatında incelemelerde bulundu.
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Hatay İskendurun ziyareti
 Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde düzenlenen toplu temel atma törenine katılan Bakan Eroğlu, daha sonra Vali Mehmet Celalettin Lekesiz ve AK Parti Hatay milletvekilleri ile İskenderun ilçesine geçti.
     Kaymakam Ali İhsan Su ve Belediye Başkanı Yusuf Civelek tarafından karşılanan Eroğlu, DSİ Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan İçme Suyu Arıtma Tesisi inşaatında incelemelerde bulundu.
     Eroğlu, tesisin hizmete girmesiyle ilçeye 2050 yılına kadar 47 milyon metreküp içme suyu temin edileceğini ve bu sudan ilçeye bağlı 7 beldenin de istifade edeceğini söyledi.

     Bu tür tesislerin yapılmasından mutluluk ve heyecan duyduğunu belirten Eroğlu, ''İskenderun Türkiye'nin en çok gelişen bölgelerinden biri. Biz İskenderun'la gurur duyuyoruz. İskenderun demir-çelik yönünden de çok ileride'' dedi.
     İlçenin su sorunu yaşadığının kendisine aktarıldığında ''çözeriz'' dediğini vurgulayan Eroğlu, tesisteki çalışmanın yıl sonuna kadar tamamlanacağını ve dünyanın en ileri içme suyu arıtma tesislerinden birinin İstanbul'dan sonra İskenderun'a kurulduğunu ifade etti.
     Eroğlu, tesisten çıkacak suyun memba suyu kalitesinde olacağına değinerek, ''Bu konuda tüm ödenekler ayrıldı. İskenderun içme suyu isale hattı da yapılıyor. Başbakanımız bu sene 112 tesis açacak. Bu tesisi de İnşallah 12.12.2012 tarihinde saat 12.00'de hep birlikte açarız'' diye konuştu.
     Bakan Eroğlu, tesisteki incelemelerinin ardından Adana'ya gitti.