ORTODOKS KİLİSESİNDEN MÜSLÜMAN ALEMİNE KUTLAMA

 Antakya Rum Ortodoks Kilisesi Vakıf Başkanı Fadi Hurigil, tüm Müslüman aleminin Ramazanını kutlayarak, Ramazanın hayırlara vesile olmasını diledi.
ORTODOKS KİLİSESİNDEN MÜSLÜMAN ALEMİNE KUTLAMA
 Hurigil, Ramazan nedeniyle yayımladığı mesajında, Antakya'nın tarih boyunca tüm kadim uygarlıkların bir şekilde yolunu düşürdüğü, yüzyıllardır üç semavi dine ev sahipliği yapan, farklılıkları uyum içinde yaşatabilme becerisini bugüne kadar yaşatabilen bir kent olduğunu belirtti.
     Bu şehirde yaşayan insanlar hangi dine mensup olurlarsa olsun, kardeşçe, barış, huzur ve uzlaşı içerisinde yaşadığına dikkati çeken Hurigil, bir arada yaşama iradesinin bu kadar güçlü olmasının toplumsal çeşitliliği, uzlaşıyı ve kültürel zenginliği de beraberinde getirdiğini ifade etti. 
     Hurigil, karşılıklı saygı ve iştiraklerin kentin evrenselliğini, güzelliğini ve hoşgörüsünü ortaya koyduğunu belirttiği mesajında şunları kaydetti:
     ''Bizler, Müslümanların, onlar da bizim özel günlerimize saygı gösterirler ve iştirak ederler. Karşılıklı saygı ve iştirakler kentin evrenselliğini, güzelliğini ve hoşgörüsünü ortaya koymaktadır. Her yıl olduğu gibi bu yıl da kilisemizin bulunduğu Hürriyet Caddesi'ne asacağımız pankart ile Müslüman aleminin Ramazan ayını kutlayacağız. Bu pankart Ramazan ayı süresince caddemizde asılı kalacaktır. Bu vesile ile Tüm Müslüman aleminin Ramazan ayını kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.''