ÖZEL ÇOCUKLARIMIZI İYİ TANIYALIM

Özel Suyun Rengi Gençlik ve Spor Kulübü başkanı, Hatay Otizmliler Dernek başkanı, Hatay Engelliler Spor Kulübü Derneği başkanı ve Türkiye Otizm Federasyonu Başkan yardımcısı Sara Gök, dün basın mensupları ile bir araya geldi. Aynı zamanda, %90 Otizm teşhisi almış Ertuğrul Gök’ün de annesi olan Sara Gök, basın mensupları ile Özel Suyun Rengi Gençlik ve Spor Kulübünde bir araya geldiği kahvaltı organizasyonunda önemli açıklamalar yaptı.
ÖZEL ÇOCUKLARIMIZI İYİ TANIYALIM
Otizmli çocuğu Ertuğrul Gök’ün aldığı başarılardan dolayı çok mutlu ve gururlu olduğunu dile getiren Gök, anne ve babalara seslenerek; “Özel çocuklarımızı kapalı kapılar ardından tutmayalım. Mutlaka başaracakları bir yetenekleri vardır. Yeter ki çocuklarımızı iyi tanıyalım. Özel çocuklarımızdan utanmayalım. Çocuklarımızı dışarıya çıkartalım. Benim oğlum yanımda çanta gibidir. Gittiğim her yere beraber gidiyoruz. Diğer ailelerde öyle yapsın.”ifadelerine yer verdi.“HEDEFİMİZ, ERTUĞRUL’UN MİLLİ SPORCU OLMASIDIR” Yaptığı açıklamada oğlunun daha önceleri eğitime hiçbir tepki vermediğini ta ki suya olan merakını fak edene kadar olduğunu söyleyen Sara Gök, “O saatten sonra Ertuğrul Gök’ün suya olan merakı ile başarıya ulaştık. Eğitimle azim ve kararlılıkla sürdürdüğümüz eğitimin sonunda Ertuğrul, 2016 yılında Türkiye Özel Sporcular Federasyonu tarafından düzenlenen yüzme müsabakalarında bölge şampiyonasında üç madalya kazandı. Daha sonra, Federasyon tarafından Türkiye genelinde yapılan müsabakalara katıldı. 800 metrede Türkiye birincisi oldu. Kendi alanında Hatay’dan tek ve ilk kişi olarak bu başarıyı elde etti. Ertuğrul’un yaş itibarıyla bu başarıyı elde etmesi bizi fazlasıyla gururlandırdı. Şu an ki hedefimiz, Ertuğrul’un milli sporcu olmasıdır. Bunun için çalışmalarımız hızla devam ediyor. Ertuğrul’un olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil eden bir milli sporcu olması ve gerek Hatay’ı gerekse Türkiye’yi temsil etmesi bizi ziyadesiyle mutlu edecektir.”dedi.SIRMA; ALACAĞIMIZ DERECELERLE, OLİMPİYATLARI HEDEFLİYORUZ Orada daha sonra bir açıklama yapan Engelliler spor uzmanı Mustafa Sırma, Otizmli sporcu Ertuğrul Gök ile beraber çalışmalara devam ettiklerini ve alacakları derecelerle olimpiyatları hedeflediklerine dikkat çekti. Sırma, açıklamanın devamında ise; “2007 yılından beri engelliler alanında çalışmalarım var. Biz Ertuğrul ile tesadüf eseri tanıştık. Yaklaşık 5 yıldır beraber çalışıyoruz. En son 2016 yılının Şubat ayında Antakya’da yapılan bölgeler şampiyonasında Ertuğrul Gök’ün üç altın madalyası var. Orada yaptığı derecelerle Türkiye şampiyonasına gitmeye hak kazandı ve şu an 800 metre Türkiye şampiyonu. 5-6-7-8 Mayıs tarihlerinde Muğla Ölüdeniz’de Açık Deniz Türkiye şampiyonasına davet edildi. Oradan da alacağımız derecelerle, olimpiyatları hedefliyoruz.”dedi.
   
ÖZEL ÇOCUKLARIMIZI İYİ TANIYALIM haberi 27 Nisan 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay Antakya muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  4155 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle