PASKALYA BAYRAMI KUTLANDI

 Vali  Lekesiz, eşi  Zehra Lekesiz ile birlikte, Hıristiyan vatandaşlarımızın Paskalya Bayramı münasebetiyle Ortodoks Kilisesi’nin bahçesinde düzenlenen kahvaltıya katıldı.

PASKALYA BAYRAMI KUTLANDI
Kahvaltılı buluşmaya ayrıca, Hatay Milletvekili M. Ali Ediboğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, MKÜ Rektörü Prof. Dr. H. Salih Güder, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Musevi Cemaati Başkanı Şaul Cenudioğlu, Katolik Kilisesi Papazı Domenico Bertogli, dini temsilciler, meslek odalarının başkanları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve Hristiyan vatandaşlar katıldı. Vali Lekesiz, “Hangi dinde, dilde, kültürde ve inançta olursa olsun bayramlar özel ve müstesna günlerdir. Bayramlar kalplerin yumuşadığı, o büyülü atmosferde kırgınlıkların, buruklukların, küskünlüklerin sona erdiği özel günlerdir. Hatay ilimizin birlik, beraberlik, kardeşlik duygularının yeniden tazeleneceğini, besleneceğini, bu bayramdan da güçlenerek çıkacağını tahmin ve temenni ediyorum.
 
 İlimiz genelinde yaşayan Hristiyan vatandaşlarımızın bayramını kutluyor, nice bayramlara sağlıkla erişmelerini diliyorum.” dedi.Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu da, “Bu masa etrafındaki barış ortamının bütün Hatay coğrafyasına katkı sağlamasını diliyorum.” dedi.Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, bir hafta içerisinde Müslümanların Kutlu Doğum Haftası'nın, Musevilerin Hamursuz Bayramı'nın ve Hristiyanların Paskalya Bayramı'nın kutladığını hatırlatarak, ilimizdeki birlik ve beraberliğin sonsuza dek devam etmesini temenni etti.Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Hıristiyan vatandaşların Noel Bayramı’nı kutladı ve bu ilimizde var olan bu barış ve hoşgörü ortamına katkı sunan herkese teşekkür etti.Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, “Farklı inançların barış ve hoşgörü içerisinde bir arada yaşadığı bir ilde yaşamaktan mutluluk duyuyorum.” dedi.Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman da, Hatay’daki birlik ve beraberliği, kardeşlik atmosferini paylaşmaktan son derece mutlu olduklarını dile getirdi.Ortodoks Kilisesi Cemaat Vakfı Başkanı Fadi Hurigil ise, Paskalya Bayramı'nın anlamı ve önemi konusunda bilgi vererek, Vali Lekesiz ve eşi Hanımefendi başta olmak üzere protokol üyelerine ve eşlerine bu özel günde kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.Protokol üyeleri ve konuklar yemek duasının ardından yumurta tokuşturarak kahvaltıya geçtiler.

 

PASKALYA BAYRAMI KUTLANDI haberi 22 Nisan 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  39135 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle