PİSKOPOS PADOVESE NİN KATİL ZANLISI İSKENDERUN A GETİRİLDİ

ZANLI MURAT ALTUN'UN PSİKOLOJİK SORUNU OLUP OLMADIĞININ BELİRLENMESİNE YÖNELİK OLARAK ADANA DR. EKREM TOK RUH VE SİNİR HASTALIKLARI HASTANESİNDE YAPILAN İNCELEME TAMAMLANDI
PİSKOPOS PADOVESE NİN KATİL ZANLISI İSKENDERUN A GETİRİLDİ
Hatay'ın İskenderun ilçesindeki evinde bıçaklanarak öldürülen Papalık Anadolu Temsilcisi Piskopos Luigi Padovese'nin (63) katil zanlısı olduğu iddiasıyla tutuklanan Murat Altun'un (26) psikolojik sorunu olup olmadığının belirlenmesine yönelik olarak Adana Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde yapılan inceleme tamamlandı.
     AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Padovese'nin katil zanlısı olduğu iddiasıyla tutuklanan ve soruşturmayı yürüten İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığınca psikolojik sorununun olup olmadığının belirlenmesi amacıyla Adana'ya sevk edilen Murat Altun, Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesindeki incelemenin ardından İskenderun'a getirildi.
     Zanlı Altun, M Tipi Kapalı Cezaevine konuldu.
     Bu arada, zanlı Altun hakkındaki raporun 15-20 günde hazırlanması bekleniyor. Raporun düzenlenmesinden sonra zanlıyla ilgili savcılık iddianamesinin hazırlanacağı belirtildi.
     Papalık Anadolu Temsilcisi Luigi Padovese, 3 Haziranda, Karaağaç beldesi Sultanköy Mahallesi'ndeki evinde boğazı kesilerek öldürülmüştü. Katil zanlısı olarak gözaltına alınan, Padovese'nin 4,5 yıllık şoförü Murat Altun tutuklanmıştı.