RAMAZAN SEVİNCİNDE MISIR ÜZÜNTÜSÜ

Saadet Partisi tarafından Mısır’da halkın iradesine karşı yapılan askeri darbeye karşı İstanbul Kazlıçeşme’de bir milyonluk miting düzenleniyor.

RAMAZAN SEVİNCİNDE MISIR ÜZÜNTÜSÜ
ÇALIŞKAN: MISIR’DAKİ DARBE KÜRESEL DARBEDİR Saadet Partisi tarafından Mısır’da halkın iradesine karşı yapılan askeri darbeye karşı İstanbul Kazlıçeşme’de bir milyonluk miting düzenleniyor.Saadet Partisi Hatay İl Başkanı ve GİK üyesi Necmettin Çalışkan haftalık il yönetim kurulu top lantısında partililere hitaben Ramazan ayı ve Mısırdaki gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.Bir yandan Ramazan ayına girmenin sevincinin yaşarken diğer yandan başta Mısır olmak üzere İslam ülkelerinde yaşanan olaylar bizleri derinden üzüyor diyen Çalışkan açıklamasında “Ne hikmetse her ramazan ayında bir Müslüman ülkeye bir şeyler oluyor. Tam da ramazan ayının başlamasıyla küresel güçler önceki yıllarda Somali, Arakan’da olduğu gibi bu yıl hedef olarak Mısır’ı seçti.  Umarız sıra Türkiye’ye gelmez. İslam birliğinin ve D-8’lerin önemini bir kez daha anlıyoruz.  
 
  ‘14 Temmuz’da Milyonluk Miting düzenliyoruz’ D-8’lerin en aktif üyelerinden Mısır’da halkın iradesine karşı yapılan askeri darbeye karşı İstanbul’da büyük bir miting yapma kararı aldıklarını kaydeden Çalışkan, 14 Temmuz Pazar günü, saat 18.00’de İstanbul Kazlıçeşme’de yapılacak büyük mitingde, seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’ye yapılan askeri darbeye hayır, Mısır halkına destek mitingi yapacağız Türkiye Mısır’da yaşananlar karşısında çok cılız tepkiler verdiğini söyleyen Çalışkan, gelişmelerin sadece bu ülkeyi değil, bütün İslam dünyasını ilgilendirdiğine dikkat çekti. Çalışkan halkın iradesi hiçe sayılarak başta ABD, Avrupa ve bazı Müslüman ülkelerin desteğiyle yapılan “Küresel Darbeye” karşı dik bir duruş sergilemek isteyen bütün vatandaşlarımızı İstanbul Kazlıçeşme’deki mitinge davet ediyoruz. Hüzünlerin, hicranların hüküm sürdüğü İslam ülkelerinde kan ve gözyaşının dinmesi temennisiyle ramazan ayının İslam alemine barış huzur ve hayırlar getirmesini cenabı haktan niyaz ediyorum. Suriye’de ki zulüm gören kardeşlerimize de bir an önce kurtuluş diliyorum” dedi.