Rektör CANDA ya 30. Hizmet Madalyası Verildi

Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Şerefettin Canda’ya Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün tarafından 30. Hizmet Yılı Ödülü verildi.
Rektör CANDA ya 30. Hizmet Madalyası Verildi
 İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinin 32. kuruluş yılı kutlamaları çerçevesinde yapılan törende Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Şerefettin Canda’ya  15 Kasım 1979 yılında eşi Prof Dr. Tülay Canda ile birlikte Ege Üniversitesi İzmir Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı’nın (Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinin) kuruluşuna katılmak üzere davet edildiler ve Tıp Fakültesi’nin Patoloji Ana Bilim Dalını kurdular.
    Bu aynı zamanda Dokuz Eylül Tıp Fakültesinin de temelini oluşturdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinde yaptığı çalışmalarda yüzlerce tıp doktoru ve patoloji uzmanının yetişmesine öncülük eden Rektör Prof. Dr. Canda ve eşi Prof. Dr. Tülay Canda ile birlikte 4 cilt Temel Patoloji kitabı yazdılar.

    Rektör Canda Ekopatoloji Derneğini kurarak bu alanda ilk çalışmaları yaptı. Canda, şu an hala Türkiye Ekopatoloji Dergisi’nin editörlüğünü yapmakta ve 200’ün üzerinde bilimsel makalesi bulunmaktadır.

    Rektör Canda yaptığı açıklamasında, “Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü çalışmalarımızdan dolayı beni ve Dr Tülay Canda’yı 30. yıl hizmet ödülüne layık görmüş, Sayın Rektör Prof.Dr. Mehmet Füzün’e ve çalışma arkadaşlarına candan teşekkürlerimi ve başarı dileklerimi sunarım” dedi.