REYHANLI DA ACI ANMA

Reyhanlı İlçesi'nde geçen yıl 11 Mayıs'ta bomba yüklü araçlarla yapılan terör saldırısında yaşamını yitiren 52 kişi, olayın yıl dönümünde, Reyhanlı Kaymakamlığı ve Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği bir programla anıldı.
REYHANLI DA ACI ANMA

Reyhanlı'da 52 kişinin hayatını kaybettiği bomba yüklü araçlarla yapılan saldırıların üzerinden bir yıl geçerken, Belediye tarafından yaptırılan 11 Mayıs Şehitler Anıtı'nda anma programı düzenlendi. Törene ölenlerin yakınları ellerinde Türk bayrakları ve saldırılarda ölenlerin fotoğraflarıyla katıldı ve ilk olarak ikinci patlamanın meydana geldiği PTT'nin önüne gitti. 'Satan sen olunca daha çok patlar' yazılı bir pankart açılırken, ölenler için patlama yerine karanfiller bıraktı.Kalabalık daha sonra 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'Reyhanlı uyuma şehidine sahip çık' sloganları atarak ilk patlamanın meydana geldiği belediye binası önüne geldi. Burada polisin 'Anma töreni Şehitler Anıtı'nda yapılacak' uyarısı üzerine vatandaşlar 11 Şubat ve 11 Mayıs 2013'te Reyhanlı İlçe Merkezi ve Cilvegözü Sınır Kapısı'nda meydana gelen 3 ayrı bombalı saldırıda yaşamını yitiren 70 kişiden Türk vatandaşı olan 53 kişinin isminin yazıldığı anıta geçti. Burada saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okunduktan sonra yine sloganlar atıldı. Daha sonra ölenlerin isimleri okundu. Reyhanlı Kaymakamlığı ve Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği anma programı, Mustafa Şevki Paşa Camii'nde okutulan Mevlid-i şerif ile devam etti.

REYHANLI DA ACI ANMA haberi 12 Mayıs 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  27355 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle