REYHANLI DA TARIM KIRSAL KALKINMA PROJESİ

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, toprağın geleceğe aktarılması için eğitimli çiftçiye ihtiyaç bulunduğunu söyledi.
REYHANLI DA TARIM KIRSAL KALKINMA PROJESİ
  Lekesiz, Reyhanlı Halk Eğitim Merkezi (HEM) toplantı salonunda gerçekleştirilen ''Tarım ve Kırsal Kalkınma Projesi'' toplantısında yaptığı açıklamada, kentin tarımda ülke genelinde önemli bir yerinin bulunduğunu kaydetti.
     15 aydan bu yana süren çalışmaları neticesinde yörenin hangi üründen daha fazla üretebileceğin analizleri yapıldığını ifade eden Lekesiz, şöyle devam etti:
 
  
 
      '' Tarımla ilgili yol haritası çizildi ve uzun soluklu bir çalışmanın ürünü meydana çıktı. Tarım ilçede çok önemli kırsal kesimin köylülerin ilçeyle iç içe olması bunu tamamlıyor. Reyhanlı Barajı'nın ovaya önemli ölçüde katkı sağlayacağını mevcut tarım ekimlerinin dışında ürün çeşitleri artmaktadır Lekesiz, toprakta benim dediğim onun dediği başkalarının dediğini denemek yerine ortak payda olan uzlaşı ve fikir analizleriyle kalkınmamız daha hızlı sürede gerçekleşecektir. Toplumdaki her kesimin görüşleri alınarak tarımsal kalkınma projesi hayata geçirilmiştir. Pekmezin özü kaynatıla kaynatıla ortaya çıkar, Hatay'ın tarım için önemi de araştırmalar, analizler sonucunda ortaya çıkacaktır.''