REYHANLI ESNAFI ZOR DURUMDA

CHP Hatay İl Başkanı Av. Servet Mullaoğlu, İl Başkan Yardımcısı Nihat Dağ ve yanındaki heyetle birlikte Suriye krizinin oluşturduğu ekonomik ve sosyal sıkıntıları yerinde tespit için Reyhanlı ilçesinde bir takım incelemeler ve görüşmeler yaptı. 
REYHANLI ESNAFI ZOR DURUMDA
CHP Heyeti, birçok esnaf ziyaretinden sora Reyhanlı Atatürkçü Düşünce Derneği ve Reyhanlı Tornacılar, Demirciler ve Esnaf Odası Başkanı Süleyman Sırrı Ateş ile sanayi esnafıyla buluştu. 
Yapılan toplantıda esnaflar, günde 10 TL para kazanamadıklarını, kredi borçlarını ödeyemediklerini, krediye ihtiyaç duyduklarını ancak bankaların kredi vermediğini, evlerini geçindiremediklerini, hükümetin esnafı tamamen yok saydığını ifade ederek, sorunlarının çözümü noktasında İl Başkanı Mullaoğlu'nun desteğini istediler.
Mullaoğlu yaptığı konuşmada; “Ülkemizin Suriye konusunda yaşadığı gerilimin anlamsız olduğunu, hükümetin yanlış dış politika yürüttüğünü, bu yanlış politikaya rağmen Cilvegözü Sınır kapısının kapanmasının ülke ekonomisine büyük bir darbe vurduğunu, hükümetin yarattığı krize önlem alması gerektiğini, krizden etkilenen sektörlere ve esnaflara kredi alma kolaylığı tanınması ve alınan kredilerin ödemesinin en az iki yıl sonra başlatılması gerektiğini, SSK ve Bağ-Kur borçlarının faizsiz olarak en az iki yıl süreyle ertelenmesi gerektiğini, bu konuda parti olarak ellerinden geleni yapacaklarını” ifade etti. 
REYHANLI ESNAFI ZOR DURUMDA haberi 22 Kasım 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  89230 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle