Reyhanlı’ya İmam Hatip Lisesi

Tosyalı Holding tarafından Reyhanlı ilçemizde yaptırılacak olan Mehmet Fatih Tosyalı Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin temeli, ilçede düzenlenen törenle atıldı.
Reyhanlı’ya İmam Hatip Lisesi

Törene, Vali Lekesiz, Hatay Milletvekilleri Sadullah Ergin, Adem Yeşildal ve Hacı Bayram Türkoğlu, Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, bazı İlçe Belediye Başkanları, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Halil Sanlı, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı ve ailesi ile vatandaşlar katıldı. Vali Lekesiz törende yaptığı konuşmada, eğitimin önemine vurgu yaparak, “Hizmetlerin en anlamlısı eğitime yönelik hizmetlerdir. Eğitime yapılan yatırım, insana yapılan yatırımdır, eğitime yapılan yatırım daha aydınlık ve kalkınmış bir ile ve ülkeye yapılan yatırımdır.” dedi. Gençlerimizin en iyi şekilde eğitim almalarının, daha iyi bir gelecek açısından hayati derecede önem taşıdığını ifade eden Lekesiz, Reyhanlı ilçemize söz konusu eğitim kurumunu kazandıran Tosyalı ailesine de teşekkür etti. Adalet Eski Bakanı Hatay Milletvekili Sadullah Ergin de, söz konusu lisede pek çok gencimizin eğitim alarak hayata atılacağını ifade ederek,  bu kıymetli yatırımı Reyhanlı ilçesine kazandıracak olan hayırsever Tosyalı ailesine teşekkür etti. Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı ise, sosyal sorumluluk çerçevesinde böyle bir çalışmaya imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydederek, içerisindeki spor ve çok amaçlı salonuyla oldukça kapsamlı bir lise olacağını söyledi. 

Konuşmaların ardından, 24 derslikli ve 300 öğrenci kapasiteli okulun temeli hep birlikte atıldı.

Reyhanlı’ya İmam Hatip Lisesi haberi 08 Mayıs 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  46285 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle