SAADET PARTİSİ HATAY İL BAŞKANI ÇALIŞKAN:

SAADET PARTİSİ HATAY İL BAŞKANI ÇALIŞKAN: -''PARTİMİZDEN AYRILIP MERKEZ ZEMİNE OTURMAYI PLANLAYAN BİR PARTİYE GİTMEMİZ SÖZ KONUSU DEĞİL''
SAADET PARTİSİ HATAY İL BAŞKANI ÇALIŞKAN:
Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Necmettin Çalışkan, ''Ülkenin bin yıllık geçmişini, tarihini, kültürünü, öz benliğini temsil eden bir gönül mücadelesi olan partilerinden ayrılıp merkez zemine oturmayı planlayan bir partiye gitmelerinin söz konusu olmadığını'' bildirdi.
     Çalışkan, yaptığı yazılı açıklamada, partilerinde yaşanan tartışmanın kamuoyunda bilinenin aksine, bir eksen tartışması olduğunu belirtti.
     Saadet Partisi'nin ''Milli Görüş'' söylemini devam ettireceğini ifade eden Çalışkan, şöyle devam etti:
     ''Dava ve ideal peşinde olanlar bu yoldan vazgeçmeyecek. AK Parti'nin kuruluşunda da aynı şeyler oldu. Pek çok arkadaşımız iyi niyetlerle ayrıldı. Ama ayrılanlar argo deyimle yamuldu. Ya ihale peşinde koştular ya makam mevki peşinde koştular, aile düzenleri bozuldu. 'Kızımızı okutacağız' diye tüm değerlerden taviz verdiler. Eski söylemlerden uzaklaştılar, inandıkları gibi yaşamadıklarından yaşadıkları gibi inanmaya başladılar. Bugün de tarih tekerrürden ibaret hale geldi. Aynı metot, aynı söylemle gidenler bir zaman sonra pişman olduklarını görecekler ama iş işten geçmiş olacak. Bu ülkenin bin yıllık geçmişini, tarihini, kültürünü, öz benliğini temsil eden bir gönül mücadelesi olan partimizden ayrılıp merkez zemine oturmayı planlayan bir partiye gitmemiz söz konusu değildir.''
     Çalışkan, Hatay İl yönetim kurulunun ve ilde görev yapan 12 ilçe başkanından ikisi dışında tamamının aynı görüşte olduğunu, henüz ellerine ulaşan bir istifanın olmadığını kaydetti.