SAADET PARTİSİ İL DİVAN TOPLANTISI

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karamanın katılımıyla Hatay İl Divan Toplantısı Habib-i Neccar Kültür Merkezi’nde gerçekleşti

SAADET PARTİSİ İL DİVAN TOPLANTISI
Saadet Partisi GİK Üyesi ve Hatay İl Başkanı Necmettin Çalışkan’ açılış konuşmasında Cilvegözü sınır kapısındaki patlamayla ilgili olarak “Bu patlama ne Suriye devletinin ne de muhaliflerin yapacağı bir operasyondur. Bu dış güçlerin işidir. Temkinli olup oynanan oyunlara karşı duyarlı olmalıyız ve asla tahriklere kapılmamalıyız” dedi. Çalışkan’ın açılış konuşmasının ardından Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karaman Türkiye’nin iç ve dış politikasını değerlendirdi. Türkiye’nin dış politikasını kendisi tanzim etmiyor diyen Karaman “Ülkemiz AB-İsrail-ABD üçgeninden tanzim edilen dış politikaların oyuncağı haline geldi. Hâlbuki Türkiye geçmişi tarihi çok güçlü bir milletti. Biliyorsunuz Osmanlı imparatorluğu bütün dünyaya hak ve adaleti getirdi. Gittiği her yere hak ve adaleti getirmek için gitti. Türkiye böyle bir yol çizmesi gerekirken mevcut iktidar başlarken AB’ye girme sevdasıyla başladı ve 11 yılı boşa heba ettiler. Rahmetli Erbakan AB’ye girmemize karşıydı.
 Bu birlik Haçlı ittifakı, batı kulübüdür derdi. Biz de bu nedenle karşı geliyoruz. Ama mevut hükümetteki kardeşlerimiz AB’ye girmeyi temel esas haline getirdi. Bu yanlışlığın farkında vardıklarını düşünüyoruz fakat bu defa başka bir yanlışı yapıyorlar. Sayın Başbakan hem AB’yi eleştiriyor, bizi 50 yıl beklettiniz diyor, teröristlere niçin destek veriyorsunuz diyerek hesap soruyor sonra dönüp diyor ki bizi AB’ye almazsanız Şanghay beşlisi ne gireriz ve gönlümüz hala AB’de oyalamayın bizi, gelin bu işi bitirelim diyor. AB’ye girmek için istekleri doğrultusunda Hak katında tek din İslam’ı kaldırıp, cami yasasını ibadethaneye çevirip, zinayı serbest bırakıp, Kilisleri açıp ruhban okulunu da açmak için seferberlik başlatarak ve daha birçok çirkinlikleri uyum yasaları adı altında gerçekleştirmemize rağmen son 11 yılda oyaladıkları gibi istediklerini yerine getirip bizi yine almayacaklar. Bu bir oyalama politikasıdır ve bunu görmek lazım. Oranın yetkili devlet başkanları “Bizim hepimizin dini bir! Hepimiz Hıristiyan’ız, siz Müslümansınız Müslümanların Hıristiyanların birliğinde yeri yoktur” demelerine rağmen bizi kapıda bekletiyorlar. Ve niçin bizi kapıda bekletip oyalıyorlar biliyor musunuz?  Başka birlik oluşturmayıp kendilerinin kölesi emirlerini yerine getirelim diye açık kapı bırakıyorlar. Ab kapitalist birliklerin kurduğu aile kavramının olmadığı her türlü ahlaksızlıkların yaşandığı bir birlik ve ülkelerin çoğu ekonomik sıkıntı içinde biz kendi birliklerimize dönüp D-8’leri canlandırmamız gerekiyor buda ancak Saadet Partisi ile Milli Görüş ile olur” dedi. Katılımın yoğun olduğu toplantıya Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karaman, GİK Üyesi ve Hatay İl Başkanı Necmettin Çalışkan, İl başkan yardımcıları, İlçe başkanları, il-ilçe yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.