''SABİT TELEFON KULLANIMININ ARTIRILMASINI İSTİYORUZ''

 Türk Telekom İl Müdürü Ahmet Ali Gedik, Türk Telekom'un sabit telefon hizmetinin kullanım oranın artırılması için çalışmalar yapıldığını söyledi.
''SABİT TELEFON KULLANIMININ ARTIRILMASINI İSTİYORUZ''
 Gedik, il binasında düzenlediği basın toplantısında, Türk Telekom'un müşterilerine verdiği hizmet hakkında bilgi verdi.
     Türk Telekom'un 2005'te özelleştiğini ve bu süreden sonra alt yapısıyla, kaliteli ve üstün hizmet anlayışıyla müşterilerine hizmet sunduğunu ifade eden Gedik, şunları söyledi:
     ''27 bin çalışanımızla Türk Telekom son 5 yıldır müşterilerine en iyi hizmeti sunmaya çalışıyor. İstihdamın sağlanması adına da gayretlerini devam ettiriyor. Cep telefonlarının hayatımıza girmesiyle beraber sabit telefon kullanımında düşüş yaşanmaya başlandı. Amacımız gerek uyguladığı tarifeleriyle, gerekse müşterilerine sunduğu teknolojik alt yapı ve kaliteli hizmetiyle sabit telefon kullanımın artırılarak her eve bir telefon girmesini istiyoruz. Türkiye genelinde olduğu gibi Hatay'da da ciddi yatırımlar gerçekleştirdik. Sosyal sorumluluk projelerine de ağırlık verdik.
     Şuan uyguladığımız tarifelerde tüm ankesörlü telefonlardan şehir içi 1 dakika ücretsiz görüşme yapılabiliyor. Ev telefonlarında Akşam 7'den sabah 7'ye kadar bedava şehir içi ve şehirler arası ücretsiz görüşmeler yapılabiliyor. Bunun gibi bir çok tarifelerle müşterilerimize hizmet vermeye çalışıyoruz ''
     Hatay'da 80 bin internet kullanıcısı ve 200 bin sabit telefon kullanıcısı bulunduğuna dikkati çeken Gedik, ''Türkiye'de internet kullanımı ve sabit telefon kullanımında üst sıralardayız. Bunu daha da artırmak istiyoruz'' dedi.
     Gedik, Samandağ ilçesinden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) 252 kilometre uzunluğunda deniz altı alternatif yön bağlantı hattı yapıldığını belirterek, bu çalışmanın toplam maliyetinin 6,5 milyon dolar olduğunu kaydetti.
     Toplantıya, Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Ahmet Yetişen de katıldı.