SAĞLIK SEN BASIN AÇIKLAMASI

Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Feleytun Fatih GÖNÇ, Üniversite Hastanesi çalışanlarının ‘döner sermaye’ konusu ile ilgili yaşadıkları sorun hakkında açıklamalarda bulundu.

SAĞLIK SEN BASIN AÇIKLAMASI

Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanlarının yasal hakları olan ‘döner sermaye’ ücretinin üç aydır ödenmediği ile ilgili şikâyetler aldıklarını söyleyen Başkan GÖNÇ, kendilerine iletilen bu sorunun çözümü için bir çalışma yürüttüklerini ifade etti. Başkan GÖNÇ, sağlık çalışanları adına Üniversite yönetimi nezdinde yaptıkları görüşmeler neticesinde henüz olumlu bir sonuç alamadıklarını söyledi. Başkan GÖNÇ, açıklamasında şu görüşlere yer verdi;“İlimizin adeta lokomotifi olan Mustafa Kemal Üniversitesi, bilhassa son birkaç yılda yaşanan haksız ve hukuksuz uygulamalar, sorumsuz harcamalarla ne yazık ki bu çizgisinden uzaklaştırılmıştır. Sosyal sorumluluğumuz gereğince farklı zamanlarda üniversitemizde yaşanan çeşitli sorunlara değinerek kamuoyunu bilinçlendirmeye, sorumluları da görev yapmaya davet ettik. Mustafa Kemal Üniversitesi’nde Önceki Rektör döneminde görülen sonu gelmez keyfi tutumların, kamuoyu nezdinde kaygı ve endişe uyandırdığını ifade etmiştik. Üzülerek ifade etmek isterim ki, bu konuda haklı çıktık. Bir önceki Rektörün keyfi ve hukuk dışı uygulamaları sonucu üniversitenin gelir gider dengesinin ciddi şekilde bozulduğu, bunun yansıması olarak da, personele yapılması gereken ek ödemelerin ödenemez hale geldiği görülmektedir. Bu durumun bununla sınırlı kalmayacağı, Üniversitemizin önünü kapatan, gelişmesini engelleyen önemli birçok soruna daha yol açacağı anlaşılmaktadır. İnsanımızın sağlığını emanet ettiği sağlık çalışanlarımız, gerek devlet hastanelerinde gerekse üniversite hastanelerinde son derece kutsal ve onurlu bir görev ifa etmektedirler. Sağlık hizmetlerinin tüm kademesindeki sağlık çalışanlarımız, insanlarımızdan gelen tüm hizmet taleplerine cevap vererek canla başla çalışmanın gayreti içerisindedir. Böylesine yüce bir hizmet için gayret sarf eden sağlık çalışanlarımızın, daha iyi sağlık hizmeti sunmaları, hiç kuşkusuz mevcut şartların iyileştirilmesi ile mümkündür. Kaldı ki sağlık çalışanlarımızın ‘döner sermaye’ ücretlerinin son üç aydır bir önceki Üniversite yönetiminin geride bıraktığı 47 milyon TL’lik borç nedeniyle ödenememesi fevkalade rahatsız edici bir sorundur. Üniversitemizin yeni yönetiminin konu ile ilgili gerekli hassasiyeti göstererek çözüm üretmeye yönelik bir çalışma gerçekleştireceğine olan inancımızı koruyoruz. Üniversitemizin Sayın Rektörü ile sendika olarak yaptığımız görüşmelerde konunun hızlı bir şekilde çözüleceğine dair güçlü izlenimlerimiz oldu. Bu vesileyle siz değerli basın mensuplarımızın huzurunda, Sağlık-Sen olarak çalışanların en doğal hakkı olan döner sermayelerin düzenli olarak ödenmesi yönünde her türlü konunun takipçisi ve destekçisi olacağımızı bir kez daha ifade ediyoruz.

                                                                                  Feleytun Fatih GÖNÇ                                                                                                        Yönetim Kurulu Adına                                                                                                               Şube Başkanı

SAĞLIK SEN BASIN AÇIKLAMASI haberi 03 Mart 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  13245 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle