SAĞLIKTA ŞİDDETE TEPKİ

Türk Sağlık-Sen Hatay Şubesi üyeleri, Antakya devlet hastanesi önünde düzenledikleri bir basın açıklaması ile 17 Nisan 2012'de Gaziantep'te bir hasta yakını tarafından öldürülen sendika üyesi Dr. Ersin Arslan 'ı andı.
SAĞLIKTA ŞİDDETE TEPKİ

Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin Şahin, burada yaptığı açıklamada, "Bu cinayet Sağlıkta şiddetin Türkiye'de ulaştığı doruk nokta oldu. Ölümün birinci yılında sağlık şehidimizi anmak ve sağlıkta şiddete dikkat çekmek için 17 Nisan'ı Yas Günü İlan ettik. Bugün Türk Sağlık-Sen'liler olarak tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında siyah kokart veya siyah kurdele takarak sağlık hizmetlerini yürütüyor, sağlıkta şiddeti protesto ediyoruz" dedi.Aradan tam bir yıl geçmesine rağmen değişen hiçbir şeyin olmadığını, hastanelerde halen hamile doktorların tartaklandığı hemşirelerin saçından sürüklenip yoğun bakımlık olduğunu, 112 çalışanlarının sokaklarda darp edildiğini savunan Şahin, "Bütün bunların yaşanmasına rağmen çözüm için ciddi bir adım atılmamasına karşı sesimizi duyurabilmek için bu eylemi yapıyoruz" diye konuştu.

SAĞLIKTA ŞİDDETE TEPKİ haberi 17 Nisan 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  47590 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle