SAMANDAĞ TURİZM YOLU PROJESİ

Hatay-Samandağ Tomruksuyu Beldesi-Fidanlı Köy Girişi-Batıayaz-Eriklikuyu-Yoğunoluk-Hıdırbey-Vakıflı-Kapısuyu-Mağaracık Beldesi güzergâhını kapsayan ‘Samandağ Turizm Yolu  Vali Lekesiz’in başkanlığında düzenlenen toplantıda masaya yatırıldı.
SAMANDAĞ TURİZM YOLU PROJESİ
 Abdurrahman Melek Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, Samandağ Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, İl Özel İdare Genel Sekreteri Muhittin Şahin, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ümmühan Eryurt, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Şube Müdürü Faruk Balcı ve diğer ilgililer katıldı.Konu ile ilgili sunumun ardından katılımcılarla görüş alışverişinde bulunan Vali Lekesiz, projenin önemine değindi.Lekesiz, ilimizin pek çok tarihi, kültürel ve turizm değerine sahip olduğunu ifade ederek, ‘Bu değerlere sahip olmak önemli. Ancak daha da önemlisi, bu değerlerin erişilebilir olmasıdır.
 
 İlimize gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerin buraları, çağdaş standartlarda, rahat, keyifli ve konforlu bir yolculuktan sonra gidip görebilmelerine ilişkin altyapı fevkalade önemli. Proje de bunun için hazırlanıyor.’ dedi.Üzerinde çalışılan turizm yolunun yaklaşık 27 kilometre uzunluğunda olduğunu ve yaklaşık 15 köyümüzü kapsadığını hatırlatan Lekesiz, ‘Hem doğal güzelliklerin hem kültür mirasımızın önemli bölümünün hem de Defne Yolu’nun bölgede olması hususları göz önüne alındığında, söz konusu bölge önemli bir turizm aksı olabilecek yerlerimizden bir tanesi. Dolayısı ile bu çalışmayı da bunun için yapıyoruz. Fırsatlar ona hazır beyinler için vardır. Geldiğimiz nokta iyi ve projenin elimizde hazır olması önemli. Doğru proje kaynağını mutlaka bulur. Çalışmalarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.’diye konuştu.
SAMANDAĞ TURİZM YOLU PROJESİ haberi 11 Mayıs 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  85885 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle