Samandağ'da Demokrasi ve Okul Meclisleri seçimi

Samandağ'da ''Demokrasi ve Okul Meclisleri'' seçimi projesi kapsamında ilçedeki okulları Hatay' da temsil edecek 5 öğrencinin seçimi yapıldı.
Samandağ'da Demokrasi ve Okul Meclisleri seçimi
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen seçimler, Murat Özen, Şaban Reyhan ve Gökhan Baytar'dan oluşan seçim komisyonunca yürütüldü.
     Aday olmayan öğrencilerden Nedime Arslan, Mehmet Can Güzel ve Yonca Kurnaz divan heyetine seçildi.
     Yapılan seçimlerin ardından liste, Ferit Havare (Mızraklı Atatürk İlköğretim Okulu), Yeliz Ray (Karaçay Bedi Sabuncu Lisesi), Anuş Kısadur (Yüksel Acun Anadolu Lisesi), İbrahim Okur (Samandağ Atatürk Anadolu Lisesi) ve Ece Hoca' dan (Cumhuriyet İlköğretim Okulu) oluştu.

     Komisyon üyesi Murat Özen öğrencilere yönelik yaptığı konuşmada şunları söyledi:
     ''Her yıl yapılan temsilci seçimlerinin amacı, demokratik kültürü eğitim kanalıyla geleceğin gençleri olan çocuklarımıza küçük yaşlarda aktarılması ve bu değerlerin yaşama geçirilmesidir.Demokrasinin ilkelerinden seçme, seçilme, oy verme gibi değerlerin çocuklara aktarılması önemlidir. Bu deneyim siz gençlerin ileriki yaşamımızda faydalı olacaktır. Demokrasinin temeli insan haklarına saygıdır. Demokrasi farklılıklara saygı göstermek ve bir arada yaşama kültürüdür.''