Samandağ'da Eğitim-Sen üyelerinden eylem

Samandağ'da Eğitim-Sen üyesi bir grup protesto gösterisi yaptı.
Samandağ'da Eğitim-Sen üyelerinden eylem
Oytun Alanı'nda toplanan grup adına açıklama yapan Tahsin Demir, AK Parti'nin kendisi gibi düşünmeyen, politikalarına uygun hareket etmeyen, muhalif olan herkesi hedef aldığını iddia etti.
     AK Parti için en büyük engellerden birinin de KESK'in emek ve demokrasi mücadelesi olduğunu savunan Demir, şöyle konuştu:
     ''Bu duruşu nedeniyle KESK kurulduğu günden bu yana emek düşmanı her iktidarın hedefi olmuştur. Konfederasyonumuza yönelik en ciddi saldırılardan biri de 28 Mayıs 2009 tarihinde yönetici ve üyelerimize yönelik gerçekleştirilen toplu gözaltı ve tutuklama operasyonudur. Bu operasyon sonucu genel başkanımız, eski genel sekreterimiz, eski sekreterimiz, EĞİTİM SEN eski ve yeni sekreterleri, genel meclisimizin üç üyesi ve çoğunluğu sendikalarımızın İzmir Şube yöneticisi toplam 31 arkadaşımız gözaltına alınarak tutuklandılar. Sendikal faaliyetlerimiz, demokratik eylem ve etkinliklerimiz soruşturma ve yargılama konusu yapıldı.
     Arkadaşlarımız altı ay tutuklu kaldıktan sonra ilk duruşmada tahliye oldular. Kasım tarihinde yapılan karar duruşmasında baştan beri mahkeme heyetinde yer alan ve heyet başkanı olan yargıç tüm arkadaşlarımızın beraatlarını isterken, iki hakim 25 arkadaşımızın 6'şar yıl 3'er ay cezalandırılmasına karar verdi. Karar hukuki değil siyasaldır. Verilen ceza ile KESK, sindirilmek isteniyor.''
     Açıklamadan sonra slogan atan grup, olaysız şekilde dağıldı.